Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mapa zagrożeń do poprawki [KOMENTARZ]

Redakcja
Piotr Schutta
Piotr Schutta Filip Kowalkowski
Od początku, czyli od ponad pół roku przyglądam się nowemu pomysłowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Chodzi o Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Miała ruszyć w marcu, ale dopiero w lipcu uruchomiono w trzech regionach wersję testową. U nas działa od 9 września. Zasada jest prosta.

PRZECZYTAJ:Jakie są najczęstsze zgłoszenia na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Wybieramy jedną z 25 kategorii zdarzeń niebezpiecznych i zaznaczamy ją w odpowiednim miejscu na szczegółowej mapie. Uruchamiamy tym samym policję, która musi się pofatygować w teren, by sprawdzić, czy we wskazanym przez nas miejscu faktycznie jeżdżą za szybko, piją, odurzają się narkotykami, hałasują, wycinają drzewa albo zaśmiecają las.

Szkoda, że przy zgłoszeniu wybiera się tylko kategorię i nie ma możliwości dodania choćby krótkiego opisu, który mógłby pomóc funkcjonariuszowi w lokalizacji zdarzenia. Mam nadzieję, że tylko to było powodem, dla którego zniknęło z mapy moje zgłoszenie jako niepotwierdzone. Widziałem nawet na mojej ulicy dwóch dzielnicowych, jak przechodzili obok miejsca, o które mi chodziło. Nie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!