Zawody pod patronatem "žExpressu Bydgoskiego"

Przemysław Peszek
Maciej Siewaszko z Bydgoszczy został zwycięzcą drugich tegorocznych Zawodów Spławikowych Open, organizowanych przez koła PZW nr 4 i 5 , które odbyły się 1 lipca na Kanale Bydgoskim przy ul. Spacerowej.

<!** Image 2 align=none alt="Image 192203" sub="Zwycięzca zawodów Maciej Siewaszko. Fot.: nadesłana">

Niedzielny ranek przywitał wędkarzy niezbyt przychylnie. Niebo było zasnute ciemnogranatowymi chmurami, z których leciały hektolitry wody, a wszystkiemu towarzyszyły głośne wyładowania atmosferyczne. Na szczęście nawałnica nie spowodowała odwołania zawodów i z przeszło godzinnym opóźnieniem można było przystąpić do rywalizacji. Jak się później okazało, aura była nazbyt łaskawa - przy temperaturze w ostrym słońcu sięgającej przeszło 30 stopni Celsjusza.<!** reklama>

Po losowaniu zawodnicy rozeszli się na stanowiska rozrzucone na przeszło kilometrowym odcinku Kanału Bydgoskiego. Górna część łowiska okazała się najlepsza i właśnie tam złowiono najwięcej ryb.

Tryumfator zawodów złowił 9,12 kg ryb i otrzymał 1 punkt sektorowy. Na drugim miejscu uplasował się Artur Kulka - 6,335 kg i 1 pkt sekt., a trzecie miejsce przypadło Olgierdowi Siarze - 5,28 kg i 1 pkt sekt. Ponadto w pierwszej punktowanej ósemce znaleźli się: Lidia Kulka - 3,16 kg i 1 pkt sekt., Remigiusz Busiakiewicz - 7,39 kg i 2 pkt sekt., Artur Kocikowski - 5,765 kg i 2 pkt sekt., Piotr Grzelaczyk - 1,83 kg i 2 pkt. sekt oraz Leszek Tretyn - 1,685 kg i 2 pkt sekt.

Klasyfikację drużynową wygrał duet reprezentujący klub spławikowy Robinson Bielsko-Biała - Lidia i Artur Kulkowie. Drugie miejsce zajął Start Skierniewice - Sławomir Przybysz i Marcin Grotkowski, a trzecia pozycja przypadła rodzinnemu duetowi z Bydgoszczy, reprezentującemu sklep wędkarski „Na Haczyk” - Agnieszka i Adam Balcerkowie.

Zwycięzca klasyfikacji indywidualnej otrzymał puchar ufundowany przez Jerzego Szczęcha - prezesa Koła PZW nr 5 oraz markowy kołowrotek, ufundowany przez przedstawicielstwo na Polskę firm wędkarskich Daiwa-Cormoran. Czołowa ósemka została nagrodzona talonami na sprzęt wędkarski, a tryumfatorzy drużynowi upominkami od „Expressu Bydgoskiego”. Ponadto wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród ufundowanych przez firmę ABA, „Express Bydgoski”, firmy wędkarskie „Dragon”, „Expert”, „MAX”, „Robinson” i wielu innych darczyńców.

Za „Ryby Czerwca 2012” talon na sprzęt wędkarski, ufundowany przez sklep www.spinn.pl, otrzymują Krzysztof Dragon, Janusz Lemke i Kazimierz Arendt. Talon można odebrać w Biurze Konkursów „Expressu” w każdy wtorek w godz. 13-16.