Po świetnej drugiej połowie Zawisza pewnie pokonał rezerwy Pogoni 3:0. Kibice w końcu byli zadowoleni FOT: ARKADIUSZ WOJTASIEWICZ/POLSKAPRESS
W 24. kolejce III ligi piłki nożnej Zawisza Bydgoszcz podejmował rezerwy Pogoni Szczecin. Po niespodziewanej porażce w Kartuzach niebiesko-czarni chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę.

Zawisza Bydgoszcz - Pogoń II Szczecin 3:0 (0:0)

Bramki: Michał Sacharuk (48), Mateusz Młynarczyk (59), Krystian Sanocki (80).

Zawisza: Oczkowski - Nowak, Paliwoda, Urbański, Jaskuła - Młynarczyk, Graczyk - Rugowski, Włodyka (76. Chachuła), Sacharuk (69. Sanocki) - Bojas (69. Okuniewicz 79. Leonowicz).

To był mecz na szczycie, bo spotkały się czwarta z piątą drużyną, które zgromadziły po 38 punktów.

Pierwsza połowa była nudna. Zawiszanie nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce i wymienić kilku podań, a co za tym idzie zagrozić bramce szczecinian.

Jednak druga część wynagrodziła te wszystkie męczarnie. Już jedna z pierwszych akcji po wznowieniu gry przyniosła gola. Z pola karnego uderzył Jakub Bojas, piłka odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Michała Sacharuka, która z bliska posłał ją do siatki.

Nie minęło 10 minut i niebiesko-czarni prowadzili już 2:0. Tym razem dobrze wykonali rzut rożny. Dośrodkował Kamil Włodyka, piłka trafiła do Mateusza Młynarczyka, który najprzytomniej zachował się w dużym zamieszaniu i skierował ją do bramki.

Najpiękniejsza była akcja na 3:0. Rezerwowy Krystian Sanocki wdał się w drybling z obrońcami Pogoni, wymanewrował ich strzelił obok interweniującego bramkarza.

Jeszcze w końcówce Sanocki mógł podwyższyć wynik, ale jego kąśliwy strzał odbił bramkarz, a nikt z bydgoszczani nie zdążył z dobitką.