MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Bydgoszczy pojawi się pięćset nowych stojaków dla rowerów

MM
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Filip Kowalkowski
W przyszłym tygodniu miasto odbierze w certyfikat "Gminy przyjaznej rowerzystom". Jednym z czynników, które o tym zadecydowały była akcja "500 stojaków dla rowerów".

Certyfikat "Gminy przyjaznej rowerzystom" Bydgoszcz otrzyma podczas Targów Rowerowych, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Kielcach. O przyznaniu nagrody zadecydowały czynniki, takie jak, m.in., działania polegające na tworzeniu dróg oraz szlaków rowerowych, działania zachęcające do przerzucania się na jednoślady oraz organizacja imprez rowerowych. To jednak nie wszystko.

- Duży wpływ na przyznanie certyfikatu miała także akcja "500 stojaków dla rowerów" – mówi Jakub Mikołajczak, radny PO.

- Lokalizacje, w których stojaki się pojawią, wskazali mieszkańcy. Otrzymaliśmy około 700 wniosków, z których musieliśmy wybrać 500. Ta liczba pokazuje nam, jak ważny jest rozwój infrastruktury rowerowej, która będzie służyła zarówno tym, którzy uprawiają sport, jak i tym, dla których jest to codzienny środek transportu lub korzystają z roweru dla rekreacji – dodaje Wojciech Bulenda, prezes Stowarzyszenia "Bydgoska Masa Krytyczna".

Czy można jeździć rowerem po Trasie Uniwersyteckiej w Bydgoszczy? Jakiś czas temu udostępniliśmy film, na którym rolkarz zjeżdża Trasą Uniwersytecką (od Wojska Polskiego do ul. Moniuszki). Pod postem wywiązała się dyskusja na temat... możliwości jazdy rowerem po Moście Uniwersyteckim.Jeden z internautów twierdził, że o ile wjazd na trasę od strony Focusa jest niemożliwy, bo jest tam znak "zakaz wjazdu rowerów", to u góry nie ma żadnych przeszkód, bo znaku nie ma... Inny internauta zwracał uwagę na przepis, który zobowiązuje rowerzystę do korzystania z drogi dla rowerów (a ta jest poprowadzona przy wlocie na trasę od strony Wojska Polskiego). "DDR prowadzi w innym kierunku, więc nie jest obowiązująca dla osób poruszających się jezdnią. Widzę masz luki w znajomości przepisów" - odpowiadał uparcie zapalony rowerzysta.Zapytaliśmy więc Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy oraz Zarząd Dróg Miejskich w Bydgoszczy. Czy można jeździć rowerem po Trasie Uniwersyteckiej?Czytaj dalej ➤➤(sier)Zobacz również: FLESZ: Jak nie zatruć się grzybami

Czy można jeździć rowerem po Trasie Uniwersyteckiej w Bydgos...

Jak podkreśla Jakub Mikołajczyk, innymi z działań, które pokazują to, jak ważny dla mieszkańców jest rower, jest liczny udział bydgoszczan w imprezach dla cyklistów, jak Enea Bydgoszcz Triathlon czy Bydgoszcz Cycling Challenge, a także popularność aplikacji Aktywna Bydgoszcz.

Niedawno zakończyła się także osiedlowa rywalizacja rowerowa, w której udział wzięło blisko 300 użytkowników aplikacji Aktywna Bydgoszcz. Łącznie użytkownicy aplikacji Aktywna Bydgoszcz "wykręcili" ponad 85 tys. km. Najwięcej, około 38 tys. km, przejechali bydgoszczanie w wieku 35-44 lat. Na drugim miejscu uplasowali się mieszkańcy w wieku 25-34 lat (16 tys. km.), na trzecim – rowerzyści w wieku 55-64 lat (13 tys. km).

W rywalizacji osiedlowej najlepiej wypadli przejechali mieszkańcy Szwederowa (około 17 tys. km). Na drugim miejscu znalazło się Okole (około 14 tys. km). Trzeci w klasyfikacji znaleźli się mieszkańcy Nowego Fordonu (12 tys. km). Zwycięskie osiedla otrzymają w nagrodę od miasta stacje naprawcze wyposażone, m.in., we wkrętaki, klucze płaskie, imbusy, pompkę z adapterem do wszystkich wentyli i łyżki do opon.

Bydgoska Masa Krytyczna przejechała ulicami miasta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!