LeaseLink znacznie szybciej niż zakładała umowa inwestycyjna zrealizował kluczowe cele związane z ilością obsługiwanych klientów, wielkością portfela, wskaźnikami szkodowości oraz rentownością, dlatego dotychczasowy inwestor spółki Pragma Faktoring SA objął kolejne 13,2% udziałów w fintechu za 9,5 mln zł. W wyniku tej transakcji wycena LeaseLink wyniosła 71,97 mln zł.

W niespełna 18 miesięcy LeaseLink wypracował pozycję lidera w segmencie mikrotransakcji (1-50 tys. zł) na dynamicznie rozwijającym się rynku leasingowym. O skorzystanie z usług spółki aplikowało ponad 4 tys. klientów z segmentu MIKRO i SME, finansujących leasingiem zakupy środków trwałych o średniej wartości transakcji wynoszącej 9 tys. zł netto. Poprzez multikanałową sieć dystrybucji opartą na integracjach on-line z partnerami, LeaseLink pozyskuje z rynku średnio ok. 150 klientów dziennie, utrzymując przy tym 20%-ową dynamikę wzrostu (m/m). Wyjątkowość modelu biznesowego fintechu odzwierciedla także 2,5 tysiąca partnerów (sklepy internetowe, pośrednicy, punkty sprzedaży stacjonarnej oraz banki) oferujących płatność leaselinkiem swoim klientom.

– Działalność spółki okazała się niezwykle rentowna i innowacyjna. Jest to w końcu unikalny w światowej skali sposób oferowania leasingu, obsługi klientów oraz procesowania transakcji, który z sukcesem przeniósł i udoskonalił usługę zakorzenioną w świecie offline do Internetu! Spółka szybko się rozwija i zyskuje popularność, potwierdzeniem czego jest włączenie usług LeaseLink do metod płatności udostępnianych przez m.in. Media Markt, Saturn, RTV Euro AGD czy Inter Cars. Dodały ją także banki (ING Bank Śląski, Raiffeisen Polbank) do swojej oferty dedykowanej przedsiębiorcom MIKRO i SME nawet, gdy w swoich grupach kapitałowych posiadają firmy leasingowe. Jako inwestor jesteśmy dumni, że możemy wspierać rodzime inicjatywy, które dzięki naszemu kapitałowi i doświadczeniu zmieniają oblicze usług finansowych – mówi Tomasz Boduszek, prezes Pragma Faktoring SA.