Żużel
Gollob odzyskał czucie głębokie w nogach

Gollob odzyskał czucie głębokie w nogach

Zdjęcie autora materiału

Krzysztof Wypijewski

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Gollob odzyskał czucie głębokie w nogach

©Jarosław Pabijan

Dobre wiadomości docierają ze Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy, gdzie przebywa Tomasz Gollob.
Gollob odzyskał czucie głębokie w nogach

©Jarosław Pabijan

23 kwietnia Tomasz Gollob miał wypadek na torze motocrossowym w Chełmnie, uszkodził wówczas rdzeń kręgowy. Błyskawicznie został przetransportowany do 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, gdzie przeszedł operację.

Z lecznicy docierają coraz optymistyczne wieści. Nasz najlepszy żużlowiec odzyskał czucie głębokie w nogach. Oznacza to, że zdaje sobie sprawę z ułożenia nóg, czuje też dotyk lekarzy i rehabilitantów.


- Przed operacją czucia głębokiego w ogóle nie było. Później pojawiało się sporadycznie. Teraz mogę jednak powiedzieć, że Tomek zaczął odpowiadać na pytania coraz szybciej i bardziej zdecydowanie, a to oznacza, że jest z nim coraz lepiej. Powrót czucia głębokiego daje cień nadziei na powrót pełnego czucia w nogach – zdradza profesor Marek Harat w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

– Tomek może równie dobrze zatrzymać się na tym etapie i już nigdy nie odzyskać pełnego czucia, jak również za kilka lat stanąć o własnych siłach. Najważniejsza wiadomość jest taka, że ostatnie badania potwierdziły, że rdzeń nie jest zupełnie przerwany – dodaje Harat.

POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU
Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nie przegap

Wideo

Gry