Zawisza dzielnie walczył w Waregem, ale przegrał 1:2

W pierwszym meczu II rundy kwalifikacji Ligi Europy piłkarze Zawiszy przegrali na boisku SV Zulte Waregem 1:2. Gol strzelony przez Kamila Drygasa daje nadzieję na wygranie dwumeczu z Belgami. Rewanż w Bydgoszczy 24 lipca (czwartek) o godz. 20.00.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać tylko 8 minut. Po dośrodkowaniu Theo Bongonda gola strzelił Steve Colpaert. Zawisza w miarę szybko odrobił straty, bo już w 15 minucie. Kamil Drygas wykorzystał podanie Jakuba Wójcickiego.

Bydgoszczanie dobrze prezentowali się, ale brak koncentracji w ostatnich sekundach I połowy sprawił, że dostali tzw. bramkę do szatni. Chuks Aneke obsłużył Glynora Pleta i było 2:1 dla Zulte Waregem.

Na wynik i boiskowe wydarzenia trener Jorge Paixao zareagował zmianami (Joshua Silva i Jakub Wójcicki mieli po ŻK). W 46 min na boisku pojawił się Piotr Petasz, w 56 Jorge Kadu, a na kwadrans przed końcem Wahan Geworgian. Jednak Belgowie nie dali sobie strzelić drugiego gola

SV Zulte Waregem - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:1).

Bramki: Steve Colpaert (8), Glynor Plet (45+1) - Kamil Drygas (15).

Zulte Waregem: Louis Bostyn - Yarouba Cissako, Steve Colpaert, Karel D’Haene, Bryan Verboom - Chuks Aneke, Olafur Ingi Skulason, Mamoutou N’Diaye (86 Charni Ekangamene) - Theo Bongonda (83 Idrissa Sylla), Glynor Plet, Ibrahima Conte (82 Raphael Caceres).

Zawisza: Grzegorz Sandomierski - Joshua Silva (46 Piotr Petasz), Andre Micael, Łukasz Nawotczyński, Sebastian Ziajka - Luis Carlos, Kamil Drygas, Korneliusz Sochań (76 Wahan Geworgyan), Jakub Wójcicki (56 Jorge Kadu), Wagner - Bernardo Vasconcelos.

Żółte kartki:
N’Diaye, Skulason, Caceres - Joshua Silva, Wójcicki, Petasz.

Sędziował: Alejandro Jose Hernandez Hernandez (Hiszpania).

Widzów: 5843.

Materiał oryginalny: Zawisza dzielnie walczył w Waregem, ale przegrał 1:2 - Express Bydgoski