Enea Astoria w Prudniku przedłużyła swoją serię

Tadeusz Nadolski
Dariusz Bloch
W meczu 25. kolejki I ligi koszykarzy Enea Astoria pokonała w Prudniku Pogoń 90:83 i dzięki temu cały czas zachowuje szanse na miejsca w ósemce play off.

To było 10. zwycięstwo podopiecznych Konrada Kaźmierczyka i Huberta Mazura w tym sezonie i trzecie z rzędu. Gospodarzom nie udał więc się rewanż za wysoką porażkę w pierwszej rundzie w Bydgoszczy (69:101).

Po pierwszych wyrównanych 20 minutach w w dwóch kolejnych kwartach bydgoszczanie grali z minuty na minutę coraz lepiej. W 33 min po akcji najskuteczniejszego w szeregach czarno-czerwonych Mateusza Fatza (19 pkt, 9/11 za gry, 9 zb. i 5 as.) 2+1 osiągnęli już 17-punktową przewagę (77:60). Gospodarze nie mogli znaleźć recepty na dobrze dysponowanych tego dnia zawodników „Asty”, choć w końcówce zmniejszyli straty, ale na szczęście nie zdołali dogonić naszej drużyny.

Wygrana cieszy tym bardziej, że po raz drugi nie mógł zagrać kontuzjowany Michał Aleksandrowicz. W składzie zabrakło też oczywiście Mikołaja Groda, który przechodzi rehabilitację po złamaniu ręki jeszcze pod koniec ubiegłego roku.

Pogoń Prudnik – Enea Astoria Bydgoszcz 83:90 (21:21, 20:21, 17:25, 25:23)

Enea Astoria: Fatz 19, Pochocki 18, Śpica 17, Szyttehnolm 10, Barszczyk 8, Gospodarek 6, Bierwagen 5, Kornijec 5, Frąckiewicz 2.