Poziom wysoki, ale ze zwycięstwa w Solcu cieszyli się goście [ZDJĘCIA]

Tadeusz Nadolski
Sebastian Mędlewski
W pierwszym meczu rundy rewanżowej II ligi (grupa awansowa) zajmujący piątą pozycję w tabeli tenisiści stołowi UKS Top Solec Kujawski podejmowali Tęczę Nowa Wieś Lęborska.

Goście to doświadczony zespół, plasujący w tabeli dwa oczka wyżej od solecczan. W rundzie jesiennej to właśnie Tęcza zatrzymała zwycięski marsz zespołu z Solca (zaczęli sezon od sześciu wygranych), dość gładko pokonując rywala 7:3.

Mecz rozpoczął się od porażki Jacka Wieczerzaka z liderującym w rankingu bieżącego sezonu drugiej ligi Mateuszem Giełażynem 1:3. Gdy w meczu na stole drugim w bardzo ważnym meczu Piotr Maruszak dość nieoczekiwanie przegrał w pięciu setach z Jarosławem Zawiszą, stało się jasne, że wywalczenie przez zespół choćby punktu było zadaniem niemal niewykonalnym. Kolejny mecz i porażka Filipa Strychalskiego z Andrzejem Czubatym 0:3 tylko potwierdzały tą tezę. Sygnał do odrabiania strat dał jednak Krzysztof Leszczyński, który po wyśmienitej grze dość nieoczekiwanie w czterech setach pokonał czwartego w drugoligowym rankingu Krzysztofa Pińskiego.

Przed grami deblowymi goście prowadzili zatem 3:1, jednak przebieg debli pozwalał mieć nadzieję na jeszcze większe zniwelowanie strat. Ostatecznie nie do końca się to udało, gdyż na stole drugim para Maruszak / Strychalski w pięciu setach uporała się z Czubatym i Zawiszą, jednak na stole pierwszym po wyrównanym spotkaniu para Piński / Giełażyn pokonała Wieczerzaka i Leszczyńskiego.

W drugiej serii gier pojedynczych obudzili się gracze z Solca na drugim stole. Najpierw Maruszak pokonał Czubatego 3:1, następnie Strychalski - Zawiszę, również 3:1. Do remisu brakowało jednego punktu na stole pierwszym. Niestety, nie zdobyli go, gdyż zarówno Wieczerzak z Pińskim, jak i Leszczyński z Giełażynem, po wyrównanych spotkaniach ponieśli porażki w czterech setach.

Ostatecznie po efektownym i stojącym na wysokim poziomie widowisku UKS Top Solec Kujawski uległ zespołowi Tęczy 4:6, a punkty zdobyli: Piotr Maruszak i Filip Strychalski - po 1,5 pkt. oraz Krzysztof Leszczyński - 1 pkt.
Kolejne spotkanie rozegrane zostanie również w Solcu, w najbliższą niedzielę 18 marca br. o godzinie 14.00. Przeciwnikiem będzie prowadzący w tabeli zespół Energia KTS II Toruń.