GKS Boxeo - miniony rok na plusie

Tadeusz Nadolski
Pięściarki Boxeo Dąbrowa Chełmińska wywalczyły wiele trofeów.
Pięściarki Boxeo Dąbrowa Chełmińska wywalczyły wiele trofeów. Fot. GKS Boxeo
Pięściarki klubu z Dąbrowy Chełmińskiej startowały w wielu imprezach. Często z sukcesami.

Początek roku okazał się szczęśliwy dla Sylwii Grygiel, która w lutym została powołana na zgrupowanie młodzieżowej kadry narodowej kobiet w boksie, które odbyło się w Wałczu. Dla tej zawodniczki było to drugie powołanie w karierze.

Miesiąc później w Grudziądzu odbyły się mistrzostwa okręgu kujawsko-pomorskiego w boksie. Podopieczne trenera Rafała Zbyluta pokazały się na nich z bardzo dobrej strony. Dziewczyny przywiozły z turnieju trzy złote oraz jeden srebrny medal. Na najwyższym stopniu podium stanęły Natalia Błaszak (kat. 60 kg), Sylwia Grygiel (63 kg) oraz Daria Witkowska (70 kg). Drugie miejsce zajęła Sandra Wołoch (kat. 60 kg).

W lipcu w Ząbkowicach Śląskich miał miejsce finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie (mistrzostwa Polski kadetów). Awans do tych najważniejszych zawodów w roku wywalczyły dwie pięściarki z Dąbrowy Chełmińskiej - Sylwia Grygiel oraz Daria Witkowska. Ta pierwsza odniosła największy sukces w karierze zdobywając brązowy medal w wadze do 60 kg. Druga, debiutując na imprezie tej rangi, musiała zadowolić się miejscem 5-8.

Listopad przyniósł Puchar Polski kadetek, który rozegrano w Grudziądzu. Klub na zawody zgłosił dwie zawodniczki. Sylwia Grygiel dotarła do finału wagi do 60 kg, w którym musiała uznać wyższość swojej rywalki, tym samym zdobywając srebrny medal. Z kolei Sandra Wołoch może pochwalić się trzecim miejscem w kategorii do 63 kg.

To tyle jeśli chodzi o sportowe osiągnięcia. Poza nimi warto odnotować, iż od stycznia tego roku klub posiada nowy zarząd. Warto podkreślić, iż udało się pozyskać nowych sponsorów, firmy Dan-Mat Auto, Ages, Optik Center Ekspres III oraz Adamex.