Krzysztof Wypijewski
GLKS Osielsko - SP Zawisza Bydgoszcz 0:2
GLKS Osielsko - SP Zawisza Bydgoszcz 0:2 Tomasz Czachorowski
W sobotę rozegrano kolejne ligowe mecze na regionalnych boiskach

Jako pierwsi na plac gry wyszli w sobotę piłkarze Polonii Bydgoszcz. Niestety, biało-czerwoni nie wykorzystali kilku dogodnych okazji i przegrali przy Sportowej 2 ze Startem Warlubie 2:5 (dwa gole dla Polonii były autorstwa Patryka Podolskiego).

Znacznie lepiej w 12. kolejce IV ligi spisał się inny bydgoski zespół - Chemik. Drużyna z Glinek pokonała u siebie Kujawiankę Izbica Kuj. 3:1 i umocniła się na prowadzeniu w tabeli.

więcej o meczu Chemika piszemy w osobnym artykule:

Piłkarze Chemika Bydgoszcz wygrali u siebie z Kujawianką Izbica Kujawska 3:1 w meczu na szczycie IV ligi. Bydgoski zespół powiększył przewagę w tabeli nad wiceliderem do 5 punktów. Gole dla Chemika: Michał Żurowski (2) oraz Patryk Nowak. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Kamil Kuropatwiński (z karnego). Zobacz zdjęcia z meczu >>>

Chemik Bydgoszcz coraz bliżej III ligi [ZDJĘCIA]

Trzecią drużyną z regionu, która w sobotę rozpoczęła swój mecz była Unia Solec Kujawski. Niestety, podopieczni trenera Hermesa przegrali u siebie z Polonią Środa Wlkp. 0:2 i pozostają bez wygranej w III lidze.

Prowadzenie w A klasie utrzymał Zawisza Bydgoszcz. Niebiesko-czarni pokonali na wyjeździe GLKS Osielsko 2:0 (trafiali po przerwie Bartosz Stoppel i Wojciech Ruczyński). Gospodarze w I połowie nie wykorzystali karnego (obronił Marcin Niwiński).