KKP Bydgoszcz – Stomil: spojenie, poprzeczka i słupek! [ZDJĘCIA]

Na inaugurację kobiecej I-ligowej wiosny na stadionie przy ul. Słowiańskiej dopisała pogoda (słoneczko), dopisali też kibice. Nie dostroiły się tylko dziewczyny KKP Bydgoszcz.

Remisując bezbramkowo ze Stomilem Olsztyn bydgoszczanki przedłużyły do trzech serię meczów na 0:0 (poprzednio jesienią w Poznaniu z Polonią i u siebie z Pragą Warszawa).

W pierwszym meczu ze Stomilem było 2:0 dla KKP. Tym razem bliższe tego wyniku były olsztynianki. Dwukrotnie przed szansa zdobycia bramki stawała Sandra Bukowska, wychowanka KKP. Za każdym razem strzelała lewą nogą z dystansu z rzutów wolnych. Najpierw w 69 minucie piłkę na poprzeczkę wybiła Kamila Rosińska. A w trzeciej minucie, ostatniej, doliczonego czasu bydgoską bramkarkę uratował słupek (piłka wzdłuż linii wyszła w pole).

Najdogodniejszą okazję dla KKP jeszcze w I połowie, w 24 minucie, miała Magdalena Kałuzińska. Po dośrodkowaniu z prawej strony Anny Pawłowskiej, zamknęła akcję z lewej strony. Niestety, po jej strzale z ostrego kąta piłka trafiła w spojenie bramki.

Pierwszą groźną okazję w meczu miała inna wychowanka KKP grająca w Stomilu – Katarzyna Grzesik. Jej strzał lewą nogą w 12 minucie wybiła przy słupku na róg Kamila Rosińska.

- Zagraliśmy słaby mecz - przyznał trener Adam Góral. - Nie poznaję drużyny, która tak dobrze wyglądała w sparingach. W ogóle nie graliśmy swojej piłki. Dziewczyny jakby nie dotarły na mecz.

Najlepszą zawodniczką w KKP była bramkarka, która ratowała zespół w kilku sytuacjach, niczym Manuel Neuer z Bayernu Monachium.

- Lubię grę na przedpolu – zdradza Kamila Rosińska. - Miałyśmy troszkę szczęścia, ale strzał w poprzeczkę, czy słupek to jest zawsze strzał niecelny. Znowu zabrakło nam skuteczności i chyba zagraliśmy mało agresywnie, pozwalając rywalkom na zbyt wiele.

KKP Bydgoszcz – Stomil Olsztyn 0:0.

KKP: Kamila Rosińska – Joanna Dudek, Paulina Wierzbowska, Monika Kaźmierczak, Anna Pawłowska – Magdalena Kałuzińska, Karolina Pancek (89 Daria Gugała), Joanna Daleszczyk (kpt), Edyta Sobczyk (62 Marta Ossowska) – Ilona
Raczkowska, Agata Stępień.

Sędziowała: Paulina Nikodem z Ostrzeszowa.

W najbliższy weekend w 11. kolejce I ligi (grupa północna) KKP wyjedzie do Stargardu na mecz z Błękitnymi (w Bydgoszczy było 1:1).