KKP Bydgoszcz gromi Stilon Gorzów! I to jak!

Tomasz Czachorowski
Zawodniczki KKP podejmowały outsidera I ligi (grupa północna) Stilon Gorzów Wlkp. Monika Kaźmierczak, która dzień wcześniej obchodziła urodziny, doczekała się efektownego prezentu.

W pierwszym meczu rozegranym jesienią było 1:1. W rewanżu podopieczne Adama Górala sięgnęły po komplet punktów, wygrywając aż 10:0!

Tu warto dodać, że szkoleniowiec bydgoskiego zespołu nie mógł zasiąść na ławce rezerwowych (albo bardziej stanąć przy niej), ponieważ za wyrzucenie przez sędzinę na trybuny w poprzednim meczu na Słowiańskiej, Adam Góral został ukarany przez Wydział Dyscypliny PZPN (karomierz przewiduje dwa mecze). A to się wiąże także z niemożnością uczestniczenia w odprawie przed meczem, ani kontaktu z zespołem w trakcie spotkania.

Ukaranego trenera zastąpił wiceprezes, a zarazem kierownik drużyny Szymon Kowalik.

Dziewczyny ze Słowiańskiej odblokowały się w Stargardzie (1:0) po golu Moniki Kaźmierczak. A potem wygrały w Wielki Czwartek 4:1 z KS Raszyn. Widać, że odzyskały radość grania i skuteczność, bo w niedzielne południe znowu rządziły na boisku.

Już do przerwy prowadziły 3:0. Najpierw w 33 minucie trafiła Edyta Sobczyk, w 42 minucie na 2:0 poprawiła Marta Ossowska, a rywalki dobiła w 45 minucie Magdalena Kałuzińska (asystowała przy drugim golu).

W I połowie dwukrotnie piłka lądowała na poprzeczce bramki Stilonu po strzałach Agaty Stępień głową i Edyty Sobczyk z dystansu.

Zaraz po przerwie ciąg dalszy strzelaniny w wykonaniu bydgoszczanek. Kolejne dwa gole zdobyła Ilona Raczkowska (51 i 55), która pojawiła się na boisku w 43 minucie zastępując kontuzjowaną Agatę Stępień.

Niedługo potem (58) drugiego gola w meczu zdobyła Marta Ossowska. To jednak nie był jeszcze koniec, bo w 67 minucie było już 7:0 po golu Anny Pawłowskiej.

Ostatnie trzy bramki padły w końcówce meczu: w 87, 89 i 90 minucie. A do siatki trafiły ponownie Ilona Raczkowska oraz Edyta Sobczyk. Obydwie zawodniczki ustrzeliły hat-tricka.

Do podstawowego składu wróciła Anna Lewandowska, która miała kilkutygodniową przerwę z powodu śmierci taty. Kapitan zespołu przypomniała się już w poprzednim meczu, w którym strzeliła gola.

W sobotę urodziny obchodziła stoperka Monika Kaźmierczak. Ta wysoka wygrana była na pewno miłym prezentem.

KKP Bydgoszcz – Stilon Gorzów Wlkp. 10:0 (3:0).
Bramki: 1:0 Edyta Sobczyk (33), 2:0 Marta Ossowska (42), 3:0 Magdalena Kałuzińska (45), 4:0 Ilona Raczkowska (51), 5:0 Ilona Raczkowska (55), 6:0 Marta Ossowska (58), 7:0 Anna Pawłowska (67), 8:0 Ilona Raczkowska (87), 9:0 Edyta Sobczyk (89), 10:0 Edyta Sobczyk (90).

KKP zagrał w składzie: Daria Granowska – Weronika Andrzejewska, Anna Lewandowska, Monika Kaźmierczak, Anna Pawłowska – Magdalena Kałuzińska (79 Wiktoria Krzeszewska), Daria Gugała, Joanna Daleszczyk, Edyta Sobczyk – Agata Stępień (43 Ilona Raczkowska), Marta Ossowska (70 Wiktoria Zielińska).

Sędziowała: Izabela Dróżdż z Sulejowa (Łódzki ZPN).

Teraz bydgoszczanki zagrają na wyjeździe w Koninie z rezerwami Medyka (29 kwietnia, sobota, 13.00). Na Słowiańskiej zawodniczki KKP zobaczymy 5 maja (piątek) o godz. 19.00 i będą to derby z Unifreeze Górzno.