Juniorki Pałacu wracają z medalem. Wygrało „do trzech razy sztuka”

Juniorki Pałacu Bydgoszcz i sztab szkoleniowy na MP w Malborku.
Siatkarki Pałacu na finałowym turnieju MP juniorek w Malborku wygrały cztery kolejne mecze. Piąty decydował o złotym medalu.

Bydgoszczanki do ostatniego meczu turnieju przystępowały z lepszej pozycji psychologicznej, bo we wcześniejszych tegorocznych meczach z LTS Legionovią wygrywały. Najpierw 3:0 w Bydgoszczy podczas ćwierćfinałowego turnieju MP, a ostatnio 3:2 w ostatnim meczu grupy B.

Jednak podopieczne Wojciecha Lalka podeszły do finałowego meczu na zasadzie „do trzech razy sztuka”. I, niestety, zdominowały podopieczne duetu Rafał Gąsior – Agata Kopczyk.

Z bydgoskim siatkarkom jakby odebrało moc. Popełniały dużo błędów, źle przyjmowały, nie funkcjonowała zagrywka, tak jak w poprzednich meczach Natalii Murek, czy Julii Nowickiej.

Można powiedzieć, że sztab szkoleniowy Legionovii, a także same rywalki odrobiły zadanie domowe i wyciągnęły wnioski z poprzednich bezpośrednich pojedynków.

Okazało się, że tego dnia przeciwko pałacankom wystarczyło... nie psuć zagrywek. Na przykład w III partii sam Zuzanna Górecka miała 9 kolejnych udanych serwisów! Stąd szybkie 3:13, a potem 7:18.

Z drugiej strony nawet prowadzenie w II secie 14:9 nie dało bydgoszczankom wygrania seta. W I secie Pałac na moment też prowadził 11:9.

Spotkanie zakończyła zagrywka w siatkę Natalia Murek. MVP finału wybrana została Alicja Grabka.

To trzeci kolejny tytuł zespołu z Legionowa.

Z kolei ostatni raz juniorki Pałacu sięgnęły po medal MP w Wieliczce dwa lata temu. Zespół, który prowadził wówczas Maciej Kromrych, zdobył też srebro. A przegrał z… Legionovią!

Mecz o 3. miejsce też miał podobną historię, wygrały 3:0 gospodynie z Malborka.

Niedzielne wyniki:

o 1. miejsce: LTS Legionovia Legionowo – KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:21, 25:14).

Pałac: Kinga Różyńska, Monika Jagła, Paulina Świder, Natalia Murek, Natalia Sidor, Julia Nowicka, Julia Reszelewska (libero) oraz Małgorzata Andersohn, Karolina Świderska, Klaudia Laskowska, Natalia Chmarzyńska, Karolina Portalska (libero).

W kadrze zespołu były jeszcze Julia Siuta i Patrycja Jakubowska.

O 3. miejsce: Atom Trefl Malbork – UKS SMS Szóstka Mielec 3:0 (25:17, 25:15, 25:15).