Dziewczyny z KKP wciąż w grze o awans! [WIDEO, ZDJĘCIA]

KKP Bydgoszcz - UKS SMS II Łódź
KKP Bydgoszcz - UKS SMS II Łódź Dariusz Bloch
Kobiecy Klub Piłkarski Bydgoszcz pozostaje niepokonany w rundzie wiosennej! W niedzielę popis dała Ilona Raczkowska, która zdobyła bramkę i zaliczyła dwie asysty.

W niedzielę dziewczyny z KKP wygrały na własnym boisku z UKS SMS II Łódź 3:1 (1:0).

Bydgoszczanki wyszły na prowadzenie tuż przed przerwą, gdy podanie Ilony Raczkowskiej na bramkę zamieniła Magdalena Kałuzińska. Łodzianki bardzo szybko, bo już 11 minut po wznowieniu gry, doprowadziły do wyrównania.

Na szczęście szybko stracony gol nie zdeprymował naszych futbolistek. Już w 65. minucie spotkania na 2:1 podwyższyła Natalia Makowska (głową po zagraniu Raczkowskiej).

Kropkę nad i postawiła Raczkowska w 84. minucie efektownym uderzeniem pod poprzeczkę.

Zobacz radość piłkarek KKP:

Dzień później nasze panie nie grały, ale też zainkasowały 3 oczka. Wszystko dlatego, że PZPN przyznał bydgoszczankom 3 oczka za domowy mecz z Medykiem II Konin (na boisku było 0:1). Weryfikacja wyniku była konieczna ponieważ dwie zawodniczki klubu z Konina przekroczyły dozwolony czas gry w jednym terminie.

Dla wyjaśnienia przytaczamy poniżej stosowny zapis regulaminowy:

§ 4 pkt. 2 Uchwały nr VII/47 z dnia 30 sierpnia 2016 roku Zarządu PZPN w sprawie zmiany Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną:

„Jeżeli zawodnik, który nie ukończył 19. roku życia, brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym w wymiarze nieprzekraczającym połowy czasu gry, może uczestniczyć w spotkaniu innej drużyny swego klubu, które rozpoczyna się do 48 godzin po zakończeniu pierwszego meczu, w wymiarze nieprzekraczającym połowy czasu gry (przepis ten nie dotyczy zawodników występujących na pozycji bramkarza.”

Dozwolony czas gry w terminie 21/22 kwietnia przekroczyły dwie zawodniczki Medyka Konin - Weronika Helińska (rocznik 2000) i Karolina Majda (rocznik 2001). Obie w sobotnim meczu ekstraligi kobiet ze Sportową Czwórką Radom pojawiły się na boisku w 70 minucie, zatem dzień później w spotkaniu I ligi północnej z KKP Bydgoszcz były uprawnione do gry tylko przez 45 minut. Tymczasem murawę opuściły dopiero w 69 minucie.

Tym samym Kobiecy Klub Piłkarski Bydgoszcz pozostaje niepokonany w rundzie wiosennej I ligi (grupa północna). Nasze panie tracą do lidera - Polonii Poznań zaledwie 2 oczka i wciąż liczą się w walce o awans do ekstraligi.