Astoria pogoniła Pogoń! [ZDJĘCIA]

Nasi koszykarze pokonali w „Artego Arenie” Pogoń Prudnik 97:86 w meczu 8. kolejki I ligi.

To spora niespodzianka. Przed tym meczem Pogoń miała bowiem bilans 5-2 i zajmowała 5. miejsce w tabeli, z kolei Astoria ją zamykała (1-6).

Początkowe wydarzenia na parkiecie zdawały się potwierdzać pozycje zespołów w tabeli. Na początku II kwarty goście prowadzili już 29:19 i niewielu kibiców wierzyło, że nasi koszykarze będą w stanie sprawić niespodziankę.

Bydgoszczanie nie załamali się jednak początkowymi niepowodzeniami. Zaczęli grać koncertowo i już na przerwę schodzili z 8-punktową przewagą. W III kwarcie byli lepsi o 6 oczek i nawet nieco słabsza ostatnia część meczu nie była w stanie im zaszkodzić. Astoria wygrała drugi mecz w tym sezonie i opuściła ostatnią pozycję w tabeli I ligi.

Astoria Bydgoszcz – Pogoń Prudnik 97:86 (19:26, 29:14, 27:21, 22:25)