3:2 juniorek Pałacu i 1. miejsce w grupie. W sobotę o 18.00 o finał z Mielcem!

Na parkiecie w Malborku prezentują się juniorki Pałacu Bydgoszcz. Jest moc!
Na parkiecie w Malborku prezentują się juniorki Pałacu Bydgoszcz. Jest moc! vispolska.pl/pzps.pl
Juniorki Pałacu Bydgoszcz w ostatnim meczu grupowym finałowego MP, rozgrywanego w w Malborku, pokonały w tie-breaku LTS Legionovię i zajęły 1. miejsce w grupie B. W sobotnim półfinale zagrają z UKS SMS Szóstka Mielec (godz. 18.00).

Podopieczne duetu Rafał Gąsior – Agata Kopczyk wygrały trzeci kolejny mecz. Po 3:0 z MKS San-Pajda Jarosław i 3:0 z MKS Dąbrowa Górnicza, w piątkowe południe bydgoszczanki dowodzone przez kapitan Natalię Sidor pokonały po zaciętym boju LTS Legionovię 3:2.

O pierwszym secie dziewczyny z Pałacu mogły tylko szybko zapomnieć. W drugiej partii przejęły inicjatywę i kontrolowały przebieg oraz wynik. W trzeciej odsłonie pałacanki przegrywały już 2:8, żeby wyjść na prowadzenie przy stanie 11:10. Potem było 17:12, ale też 20:20, na szczęście końcówkę lepiej rozegrały nasze zawodniczki (przy stanie 23:23 as Moniki Jagły!). W IV secie równo było do stanu 16:16, potem rywalki odjechały i doprowadziły do tie-breaka.

Decydujący set miał różne momenty, ale przeważnie prowadziły pałacanki. Gdy wyszły na prowadzenie 9:6 wiadomo było, że zwycięstwa nie wypuszczą z rąk. Mecz asem zakończyła Natalia Murek, a MVP została wybrana Monika Jagła (w poprzednich meczach statuetkę odebrały Julia Nowicka i Natalia Murek).

Przypomnijmy, że LTS Legionovia to obrończynie tytułu. W tym roku pałacanki już z nimi grały, w ćwierćfinałowym turnieju, który odbywał się w Bydgoszczy, wygrały 3:0.

KS Pałac Bydgoszcz - LTS Legionovia Legionowo 3:2 (14:25, 25:20, 25:23, 19:25, 15:10).

Pałac: Julia Nowicka, Natalia Murek, Paulina Świder, Natalia Sidor, Monika Jagła, Kinga Różyńska, Julia Reszelewska (libero) oraz Małgorzata Andersohn, Karolina Świderska, Klaudia Laskowska.

MVP: Monika Jagła.

W drugim piątkowym meczu grupy B: MKS San-Pajda Jarosław – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (23:25, 17:25, 20:25).

W półfinale z Mielcem

O tym, kto będzie w sobotę rywalem Pałacu, decydowały popołudniowe mecze w grupie A: Impel Wrocław (3 pkt) - Atom Trefl Malbork (4) i BKS Bielsko-Biała (2) - UKS SMS Szóstka Mielec (3).

W tym pierwszym meczu 3:0 wygrał zespół z Malborka, z kolei w drugim 3:1 ekipa z Mielca. I właśnie UKS SMS Szóstka będzie rywalem bydgoszczanek w walce o awans do finału mistrzostw Polski.

Półfinał z udziałem Pałacu o godz. 18.00. W pierwszym półfinale o godz. 16.00 zagrają Atom Trefl Malbork i LTS Legionovia.

Spotkania o medale w niedzielę: o godz. 10.00 o 3. miejsce, o godz. 12.00 o 1. miejsce.

Młodziczki Pałacu grają w Świeciu

W piątek w Świeciu rozpoczął się ćwierćfinałowy turniej MP młodziczek.

W pierwszym przedpołudniowym meczu KS Pałac Bydgoszcz, prowadzony przez Macieja Kromrycha, wygrał ze Skier-Vis Skierniewice 2:0 (25:17, 25:15).

W sesji popołudniowej młode bydgoszczanki przegrały z MOS Woli Warszawa 0:2 (5:25, 8:25).