[Ryba sezonu] Dwa szczupaki dały zwycięstwo

Przemysław Peszek
Sebastian Kutka (z lewej) wygrał zawody o Puchar Prezesa ZO PZW Bydgoszcz, złowiwszy dwa szczupaki o długości 78,5 i 61,8 cm, za co otrzymał 3550 punktów Józef Różewski
Podczas zawodów spinningowych nad prawym brzegiem Wisły w miejscowości Borówno koło Kokocka o Puchar Prezesa ZO PZW Bydgoszcz rywalizowało 45 zawodników, zwyciężył Sebastian Kutka

[break]
Zawody wygrał Sebastian Kutka (koło nr 1). Tryumfator złowił dwa szczupaki o długości 78,5 i 61,8 cm, za co otrzymał 3550 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Rybicki (koło nr 4) - 2850 pkt. (szczupaki - 70,2 i 55,1 cm), trzecia pozycja przypadła Piotrowi Malickiemu (koło nr 2) - 1950 pkt. (szczupak - 74 cm).

Na kolejnych miejscach uplasowali się: Marian Skowroński (PZW IZCh Inowrocław) - 1200 pkt. (szczupak - 58,4 cm), Zbigniew Masny (PZW Koronowo) - 290 pkt. (okoń - 29,5 cm), Karol Benetkiewicz (PZW Rzemieślnik Bydgoszcz) - 230 pkt. (okoń - 27 cm), Edmund Benetkiewicz (PZW Rzemieślnik Bydgoszcz) - 200 pkt. (okonie - 20 i 19,6 cm).

Nagrodę Fair Play otrzymał Patryk Ratajski (PZW Pakość) za szczupaka o długości 52,7 cm. Z kolei przedstawiciel firmy Fishing Pole (produkcja wędek na indywidualne zamówienie) Piotr Kaniewski był fundatorem wędki spinningowej za najdłuższą rybę zawodów (szczupak 78,5 cm, złowiony przez Sebastiana Kutkę).

Do czwartku, 5 listopada, trwają zapisy na II Otwarte Zawody Spinningowe, organizowane przez Koło PZW nr 1 z Bydgoszczy i Rybę Sezonu. Pod adresem: [email protected] lub SMS-em pod nr: 602 33 96 50 należy podać: imię, nazwisko, wiek, okręg PZW, przynależność kołową. Impreza odbędzie się 8 listopada, w Borównie k. Kokocka (przy drodze wojewódzkiej nr 550).

W zawodach mogą startować wędkarze zrzeszeni w PZW, którzy mają opłaconą składkę członkowską podstawową na 2015 rok (nie jest wymagane opłata za wędkowanie na Wiśle). Zasady zawodów oparte są na Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb i Organizacji Wędkarskiego Sportu Kwalifikowanego. Każdy musi mieć siatkę do przetrzymywania złowionej ryby, która po pomiarach będzie wypuszczona do rzeki przez sędziego.