Ryba sezonu
Karp gigant z dzikiego jeziora na pograniczu Borów...

Karp gigant z dzikiego jeziora na pograniczu Borów Tucholskich

red

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Sławomir Kaniewski ze swoim niesamowitym łupem - karpiem lustrzeniem ważącym aż 21 kilogramów

Sławomir Kaniewski ze swoim niesamowitym łupem - karpiem lustrzeniem ważącym aż 21 kilogramów ©nadesłana/ Sławomir Kaniewski

Podczas wrześniowej zasiadki, na dzikim leśnym jeziorze, na pograniczu Borów Tucholskich, Sławomir Kaniewski złowił karpia lustrzenia ważącego 21 kilogramów.
Sławomir Kaniewski ze swoim niesamowitym łupem - karpiem lustrzeniem ważącym aż 21 kilogramów

Sławomir Kaniewski ze swoim niesamowitym łupem - karpiem lustrzeniem ważącym aż 21 kilogramów ©nadesłana/ Sławomir Kaniewski

Okaz został złowiony o godz. 21.45, po 15-minutowym holu (norma Złotego Medalu PZW została przekroczona o 6 kg). Zestaw końcowy został zaopatrzony w kulkę proteinową własnej produkcji.

Do nęcenia wykorzystano ziarna i kulki proteinowe własnej produkcji. W skład zestawu wchodziło 3,6-m wędzisko „Star Baits Legend” - krzywa ugięcia 2,75 lbs i kołowrotek „Shimano Ultegra XTB C14”.

- Wędkuję głównie na dzikich jeziorach.
Tym razem także postanowiłem odwiedzić małą, nieznaną mi wodę. Zasiadkę zaplanowałem na dzikim leśnym jeziorze, o powierzchni ok. 5 ha, na pograniczu Borów Tucholskich - mówi Sławomir Kaniewski.

>> Informacje z Bydgoszczy zdjęcia, wideo tylko na www.expressbydgoski.pl <<

Udał się tam ze sprawdzonymi kompanami karpiowych zasiadek - Wojtkiem i Maćkiem. Pierwszy dzień poświęcili na sondowaniu dna zbiornika, zwiedzaniu brzegu jeziora oraz zbieraniu grzybów do porannej jajecznicy. - Wytypowaliśmy miejscówki i zanęciliśmy kulkami proteinowymi i ziarnami. Pierwsza noc była bez brań. Wędkując na tego typu wodach jesteśmy przyzwyczajeni do sytuacji, gdzie jest jedno branie na tydzień. Żartujemy wtedy, że ryby pozwalają nam się wyspać. W piątek 22 września, ok. godz. 7 , zaliczyłem branie i hol „brzuchacza”. Waga pokazała 15,8 kg (norma Złotego Medalu PZW przekroczona o 0,8 kg - przyp. red.) i był to mój nowy rekord życiowy.

Przeczytaj też: Złoty karp o wadze 26 kg. To był połów! [Ryba sezonu]

Dzień minął na wywózce, nęceniu oraz rozważaniach i domysłach co do tajemniczych mieszkańców tej wody. Około 21.30 rozeszliśmy się na odpoczynek. Nie zdążyłem zmrużyć oczu, kiedy usłyszałem dźwięk sygnalizatora. Wybiegłem z namiotu, zaciąłem wędziskiem i zawołałem kolegów, bez których trudno byłoby sobie poradzić z holem. Była to druga życiówka tej doby - mówi pan Sławomir.

Za ten wyczyn przyznajemy 312,5 pkt (262,5 w klasyfikacji PZW plus 50 pkt za wypuszczenie ryby do wody) w klasyfikacji Ryby Spokojnego Żeru.

Zobacz też:
30 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Expressu Bydgoskiego

Modelki, piosenkarki, aktorki, celebrytki. Kochają pokazywać swoje piękne ciała w mediach społecznościowych. Oto najbardziej seksowne zdjęcia z ich profili

Seksowne gwiazdy pokazują piękne ciała na Instagramie [ZDJĘCIA, 18+]

Link do głównego zdjęcia

©InstagramPremiery kinowe w "Heliosie"

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo