Region
Spotkaj się z łowcami, zbieraczami i wojownikami. Dawne...

Spotkaj się z łowcami, zbieraczami i wojownikami. Dawne życie do zobaczenia i posmakowania

red

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Spotkaj się z łowcami, zbieraczami i wojownikami. Dawne życie do zobaczenia i posmakowania
1/15
przejdź do galerii
Wraz z przyjściem wiosny Muzeum Archeologiczne w Biskupinie otwiera nowy sezon turystyczny, organizując „Archeologiczną Wiosnę”. Do 3 maja mieszkańcy pradziejowych chat na nowo ożywiąją teren rezerwatu, wypełniając go zapachami pysznego jadła, szczękiem oręża, pradawnym śpiewem i odgłosem pracy rzemieślniczej.
Archeologiczna wiosna to impreza inaugurująca sezon turystyczny w Biskupinie. Od 29 kwietnia do 3 maja wszystkie rekonstrukcje zamieszkane są przez ich dawnych mieszkańców. Program jest wyjątkowo bogaty. Liczne pokazy pradawnego rzemiosła, przeplatane z walkami wojów i pysznym jadłem sprawią, że przed nami niezapomniany weekend majowy.

W obozie łowców i zbieraczy poznać można techniki, jakimi posługiwał się człowiek sprzed 7000 lat temu, zanim sam nauczył się uprawiać ziemię i hodować zwierzęta. Mieszkańcy tego miejsca prezentują sposoby zdobywania i przygotowywania pożywienia, wyrobu narzędzi i rozpalania ognia.

Pierwsi rolnicy z Osady Neolitycznej pokazują, jak wyglądało rolnictwo przed 6000 lat. Rekonstruktorzy prezentują wszystkie wynalazki, które zrewolucjonizowały życie człowieka. Pokażą, jak uprawiano ziemię i wykonywano narzędzia. Przybliżą sposoby pozyskiwania tkanin oraz sposób w jaki powstawały przedmioty z pierwszego znanego metalu - miedzi.

Mieszkańcy Wioski Wczesnopiastowskiej przedstawiąją swoje życie codzienne w okresie, gdy powstawało Państwo Polskie. Odwiedzający muzeum dowiedzą się, jak rozwijało się rzemiosła, jakie przedmioty codziennego użytku wykonywali ówcześni mieszkańcy ziem polskich oraz poznają trendy mody panujące w minionej epoce.

To nie wszystko. Przy wiosce stacjonuje wczesnośredniowieczni wojowie, którzy prezentują swoje uzbrojenie oraz style walki. Również najstarsza część muzeum – rekonstrukcja grodu łużyckiego – wypełniona jest na nowo życiem. Mieszkańcy prastarego grodu ukazują, w jaki sposób pozyskiwali barwne tkaniny oraz jak wykonywali przedmioty z rogu i kości. Dla dzieci przygotowano warsztaty z lepienia w glinie oraz produkcji paciorków.
1 »

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo