MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Porażka Polaków z Danią. ZOBACZ TABELĘ

Krzysztof Wypijewski
Biało-czerwoni rozegrali w piątek, 1 września w Kopenhadze mecz 7. kolejki grupy E eliminacji do rosyjskiego mundialu w 2018 roku.

Polacy przegrali z Danią 0:4 (0:2). To pierwsza porażka naszych piłkarzy w eliminacjach do mundialu 2018.

Początek meczu zdecydowanie należał do Skandynawów. Konsekwencją przewagi gospodarzy był gol w 15. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do naszej bramki skierował Thomas Delaney. Gol obciąża Piotra Zielińskiego, który „stracił krycie” Delaneya.

Do końca pierwszej połowy niewiele się zmieniło. Nasi próbowali, ale nic im nie wychodziło. W 34. minucie boisko opuścił Łukasz Piszczek (zatrucie żołądkowe), zastąpił go Thiago Cionek. Na domiar złego, w 42. minucie na 2:0 – przy biernej postawie polskiej obrony – podwyższył Andreas Cornelius. Pierwsza część spotkania była fatalna w wykonaniu kadrowiczów Adama Nawałki.

W drugiej połowie nic się nie zmieniło. Bardzo szybko, bo już w 59. minucie, na 3:0 podwyższył Nicolai Jorgensen. Christian Eriksen zagrał w pole karne, bramkarz Łukasz Fabiański niefortunnie interweniował wprost pod nogi Jorgensena, który z łatwością pokonał naszego golkipera.

W 80. minucie zza pola karnego uderzył Christian Eriksen i było 4:0.

Duńczykom udał się rewanż za porażkę 2:3 w Warszawie.

Najlepsze memy po meczu Polska-Dania

Polska Dania MEMY. Duńczycy rozgromili Polaków 4:0! Na popra...

Inne piątkowe wyniki: Kazachstan – Czarnogóra 0:3, Rumunia – Armenia 1:0.

6. Kazachstan 2

Do końca eliminacji pozostały 3 kolejki spotkań. W najbliższy poniedziałek, 4 września Polska zagra w Warszawie z Kazachstanem (godz. 20.45, Polsat). Potem wyjazdowe starcie z Armenią (5 października) i na zakończenie domowy mecz z Czarnogórą (8 października).

Bezpośredni awans wywalczy zwycięzca grupy. Osiem najlepszych zespołów z drugich miejsc z dziewięciu grup utworzy cztery pary barażowe, których zwycięzcy też pojadą na mundial.