Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz z kolejnym medalem mistrzostw Polski! Rywal bez szans

Artur Grela pokonał Roberta Florasa. Szczególnie zaimponował w 2. secie; wygrał 11:9, choć przegrywał już 5:9 Tomasz Czachorowski
Bydgoscy tenisiści stołowi wygrali w niedzielę na wyjeździe z Global Pharmą Orlicz Suchedniów 3:0 w rewanżowym meczu ćwierćfinału play-off LOTTO Superligi.

Gwiazda triumfowała w piątek u siebie 3:2 i awansowała do półfinału. Pingpongiści znad Brdy zapewnili sobie przynajmniej brąz; w LOTTO Superlidze nie ma bowiem meczów o 3. miejsce. To już czwarty krążek ekipy Zbigniewa Leszczyńskiego w historii, w dorobku bydgoszczanie mają już srebro i 2 brązowe medale.

GLOBAL PHARMA ORLICZ SUCHEDNIÓW - POLSKI CUKIER GWIAZDA BYDGOSZCZ 0:3

Wyniki gier: Jeongwoo Park – Vladislav Ursu 1:3 (5:11, 7:11, 8:11, 6:11), Piotr Cyrnek – Truls Moredagard 1:3 (12:10, 5:11, 6:11, 9:11), Robert Floras – Artur Grela 0:3 (8:11, 9:11, 8:11).

Gwiazdę na prowadzenie wyprowadził Vladislav Ursu, który pokonał Jeongwoo Parka 3:1. Mołdawianin powinien triumfować bez straty seta, ale w 3. odsłonie roztrwonił prowadzenie 5:2.

Na 2-0 w meczu podwyższył Truls Moregard. Szwed – podobnie jak w piątek w Bydgoszczy – nie bez trudu zwyciężył Piotra Cyrnka.

Kropkę nad „i” postawił Artur Grela, ogrywając Roberta Florasa 3:0. Nasz zawodnik zaimponował zwłaszcza w 2. partii - wygrał 11:9, choć przegrywał już 5:9.

Półfinałowym rywalem Polskiego Cukru Gwiazdy będzie Dekorglass Działdowo, który wyeliminował Olimpię Unię Grudziądz.