Jacek Czaplewski
W meczu Polska - Łotwa duet napastników utworzą Buksa i Lewandowski
W meczu Polska - Łotwa duet napastników utworzą Buksa i Lewandowski PAP/Leszek Szymański
Poznaliśmy oficjalny skład reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Łotwą. Selekcjoner Michał Probierz wybrał tę samą jedenastkę, o której opowiedział na konferencji poprzedzającej widowisko na PGE Narodowym w Warszawie. W drugiej połowie zadebiutować ma bramkarz Marcin Bułka.

Składy na mecz Polska - Łotwa

W porównaniu do piątkowego meczu z Czechami w eliminacjach Euro 2024 (1:1) w składzie Polski doszło do czterech zmian. Między słupkami zamiast Wojciecha Szczęsnego stanie Łukasz Skorupski. Od 46 minuty bronić będzie wspomniany debiutant, czyli Marcin Bułka. Na pierwszy mecz z orzełkiem na piersi liczy także wahadłowy Bartłomiej Wdowik.

Jeśli chodzi o środkowych obrońców to miejsca zachowali Jan Bednarek i Jakub Kiwior. Za kontuzjowanego Pawła Bochniewicza wystąpi z kolei Mateusz Wieteska. Wahadła pozostają bez zmian.

Nieco inaczej wygląda za to środek pomocy. Przed Jakubem Piotrowskim i Damianem Szymańskim ustawiony został Sebastian Szymański, co oznacza że na ławkę zawędrował Bartosz Slisz.

W ataku Robert Lewandowski utworzy duet z Adamem Buksą, a więc tak jak w drugiej połowie z Czechami, gdy niedyspozycję zgłosił Karol Świderski. Początek o godz. 20:45, transmisja meczu Polska - Łotwa w TVP 1, TVP Sport oraz Polsacie Sport Premium 1.

To ostatni mecz Polski w 2023 roku. Kolejne dopiero w marcu. Jeszcze dzisiaj wieczorem nasza reprezentacja oficjalnie pozna rywali. W półfinale najpewniej zagra z Estonią, natomiast w spodziewanym finale ze zwycięzcą meczu Walia - Finlandia/Ukraina/Islandia (rywal zostanie wylosowany).

Składy na mecz Polska - Łotwa TVP Sport

Skład reprezentacji Polski na mecz z Łotwą: Łukasz Skorupski - Mateusz Wieteska, Jan Bednarek, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski, Damian Szymański, Nicola Zalewski - Sebastian Szymański, Adam Buksa, Robert Lewandowski (kapitan).

Ławka rezerwowych Polski: Marcin Bułka, Wojciech Szczęsny, Tomasz Kędziora, Tymoteusz Puchacz, Bartłomiej Wdowik, Kamil Grosicki, Bartosz Slisz, Karol Struski, Paweł Wszołek, Karol Świderski.

Poza kadrą meczową: Piotr Zieliński (angina), Paweł Bochniewicz (kontuzja), Mateusz Łęgowski, Patryk Peda (odesłani do kadry U-21 na mecz z Niemcami).