Motofakty
Mandaty wartości ponad 1500 złotych i 30 punktów karnych za...

Mandaty wartości ponad 1500 złotych i 30 punktów karnych za brawurową jazdę motocyklem

dd

Gazeta Współczesna

Aktualizacja:

Gazeta Współczesna

Mandaty wartości ponad 1500 złotych i 30 punktów karnych za brawurową jazdę motocyklem

©Archiwum

Sprawa trafi do sądu.
Mandaty wartości ponad 1500 złotych i 30 punktów karnych za brawurową jazdę motocyklem

©Archiwum

Funkcjonariusze piskiej drogówki pełnili służbę na trasie Pisz-Ruciane Nida nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem. Zauważyli motocyklistę jadącego z dużą prędkością. Pojechali za nim dokonując pomiaru jego prędkości.

Kierujący motocyklem marki Yamaha jechał z prędkością 160 km/h przy ograniczeniu prędkości na tej trasie do 90 km/h. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania motocyklisty.
Ten wyraźnie przyspieszył. Policjanci jadąc za nim dokonali drugiego pomiaru prędkości. Tym razem kierujący jednośladem jechał z prędkością 208 km/h, czyli przekroczył dopuszczalną prędkość o 118 km/h. W dalszym ciągu nie zatrzymywał się do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze po raz trzeci zmierzyli prędkość uciekającego motocyklisty. Pomiar wykazał 220 km/h przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h. Patrol drogówki zatrzymał kierującego jednośladem do kontroli drogowej.

Pojazdem marki Yamaha kierował 31-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo skupił swoją uwagę na jeździe i nie zauważył, że od dłuższego czasu jedzie za nim radiowóz mający włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Dodał, że kiedy zobaczył, że jedzie za nim patrol zwolnił i zatrzymał się. Podczas prowadzonej kontroli drogowej okazało się, że motocyklista nie posiada przy sobie wymaganych dokumentów.

Z uwagi na trzykrotne przekroczenie prędkości oraz brak dokumentów funkcjonariusze zaproponowali mu 4 mandaty karne o łącznej wartości 1650 złotych i 30 punktów karnych. Kierujący motocyklem skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatów. W tej sytuacji sprawa trafi do sądu.

Zobacz także: Pirat drogowy na motocyklu (źródło: WRD KWP w Białymstoku)

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Elektorat PiS

  Hehe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  WYklęty!

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY