Mecz koszykarek Artego we Wrocławiu z dramatyczną końcówką

Rozgrywająca Artego Brianna Kiesel zdobyła 19 punktów i miała oraz 7 asyst i 4 zbiórki. Z kolei skrzydłowa Ślęzy Cierra Burdick zaliczyła 20 punktów i miała 9 zbiórek. Dariusz Bloch
Koszykarki Artego Bydgoszcz w niedzielę po raz drugi w tym sezonie pokonały Ślęzę Wrocław. Ale łatwo nie było. Druga część meczu bardzo dramatyczna. Trzy bydgoskie zawodniczki zdobyły po 19 pkt.

W meczu I rundy Energa Basket Ligi Kobiet w hali Arena bydgoszczanki rozbiły ślężanki 81:59. Pierwsza kwarta niedzielnego meczu miała dziwny przebieg.

Gospodynie zaczęły od 12:2 (pierwsze punkty dla bydgoszczanek przy stanie 7:0), a potem przyglądały się, jak przyjezdne zdobyły 11 kolejnych punktów. Ostatecznie koszykarki Artego wygrały I kwartę +4 (23:19).

W II odsłonie podopieczne Tomasza Herkta jeszcze bardziej przykręciły śrubę i ich przewaga osiągnęła w pewnym momencie nawet różnicę +16 (39:23).

W połowie meczu (43:29) najlepsza w Artego była Laura Miskiniene 15 pkt i 7 zbiórek, w Ślęzie - Nevena Jovanovic 13 pkt.

Jednak w III kwarcie bydgoskim koszykarkom „odcięło prąd”. Z dużej, wydawałoby się bezpiecznej, przewagi zrobiło się nagle tylko 55:52.

A na 8 minut przed końcem po rzucie Dominiki Owczarzak Ślęza objęła prowadzenie 56:55.

Potem obydwa zespoły grały punkt za punkt. Na szczęście bydgoszczanki przypilnowały końcówki meczu.

Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 68:75 (19:23, 10:20, 23:12, 16:20).

Ślęza: Burdick 20 (1), 9 zb., Szajtauer 0, 5 zb., Glomazic 8 (1), Jovanovic 22 (4), 3 as., Owczarzak 2, 15 as. oraz Marciniak 0, Dobrowolska 5 (1), Caldwell 11, 10 zb.

Artego: O’Neill 19 (3), 6 zb., Kiesel 19, 7 as., 4 zb., Międzik 2, Poboży 4, 5 zb., Miskiniene 19, 9 zb. oraz Rymarenko 11 (1), 4 zb., Michałek 1.

W kolejnym ligowym meczu koszykarki Artego Bydgoszcz zagrają na własnym parkiecie z Enea AZS Poznań - 1 lutego (sobota, godz. 17.00).

Ale wcześniej wylecą do Salamanki na rewanżowy mecz 1/8 finału play-off EuroCup z Perfumerias Avenida (w pierwszym spotkaniu 78:64 dla hiszpańskiej ekipy). Środowy pucharowy mecz rozpocznie się o godz. 20.30.