LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz lepsza od lidera tabeli!

Pingpongiści znad Brdy wygrali w piątek we własnej sali z Dekorglassem Działdowo 3:1 w swoim dziewiątym meczu LOTTO Superligi.

LOTTO Zooleszcz Gwiazda ma już na koncie 18 punktów (bilans 7-2), bydgoszczanie w każdym z dotychczasowych meczów zdobywali przynajmniej 1 punkt.

Spotkanie, choć Bydgoszcz w strefie czerwonej znajdzie się dopiero w sobotę, rozegrano bez udziału publiczności. Organizatorzy zdecydowali się na taki krok w trosce o zdrowie kibiców.

W pierwszej grze Asuka Machi pokonał Jiriego Vrablika 3:0. Japończyk problemy miał jedynie w III secie, gdy przegrywał 5:7. Później wygrał jednak sześć wymian z rzędu i wysforował gospodarzy na prowadzenie.

Chwilę później przy stole zaszalał Wiaczesław Burow. Rosjanin również bez straty seta pokonał Jakuba Dyjasa. Ten ostatni wrócił do polskiej ligi po siedmiu latach gry w niemieckiej Bundeslidze.

W następnym pojedynku niespodzianki nie było. Wei Shihao (Chińczyk z chorwackim paszportem) pewnie ograł naszego Artura Grelę.

3 punkty meczowe zapewnił bydgoszczanom Machi. Japończyk w dwóch setach rozprawił się z Dyjasem.

Kolejny mecz pingpongiści znad Brdy rozegrają w poniedziałek na wyjeździe z Dojlidami Białystok.

LOTTO Zooleszcz Gwiazda – Dekorglass Działdowo 3:1

Wyniki gier: Asuka Machi – Jiri Vrablik 3:0 (11:3, 11:7, 11:7), Wiaczesław Burow – Jakub Dyjas 3:0 (11:9, 11:6, 11:8), Artur Grela – Wei Shihao 0:3 (10:12, 7:11, 6:11), Machi – Dyjas 2:0 (11:6, 11:3).