Filmy
Serial Wiedźmin. Tomek Bagiński i Netflix stworzą serial o...

Serial Wiedźmin. Tomek Bagiński i Netflix stworzą serial o Wiedźminie

red

Kurier Poranny

Aktualizacja:

Kurier Poranny

Serial Wiedźmin. Tomek Bagiński i Netflix stworzą serial o Wiedźminie. Saga o wiedzminie doczekała się świetnej gradaptacji oraz krytycznie przyjętego
1/5
przejdź do galerii

Serial Wiedźmin. Tomek Bagiński i Netflix stworzą serial o Wiedźminie. Saga o wiedzminie doczekała się świetnej gradaptacji oraz krytycznie przyjętego filmu. Teraz czas na serial. ©mat. prasowe CDP Projekt RED

Stało się! Netflix pracuje nad nowym anglojęzycznym serialem dramatycznym na podstawie książek o wiedźminie, popularnym cyklu powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, który zdobył rzesze fanów na całym świecie. Jednym z reżyserów serialu będzie białostoczanin Tomasz Bagiński.
Na tak zwaną „Sagę o wiedźminie” składa się osiem tomów - powieści i zbiorów opowiadań skupionych wokół postaci wiedźminów – wojowników, którzy w młodym wieku zyskują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Na podstawie serii książek, które trafiły m.in. na listę bestsellerów dziennika New York Times, powstała uznana seria gier wideo, a sama saga została przetłumaczona na ponad 20 języków.


Sporawdź:Legendy Polskie. Najnowszy film Tomka Bagińskiego. Efekty specjalne jak w Hollywood [WIDEO]


Andrzej Sapkowski będzie współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny. Producentami wykonawczymi zostali Sean Daniel (cykl filmów Mumia, serial The Expanse) i Jason Brown (The Expanse) partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company, a także Tomasz Bagiński (nominowany do Oscara za krótkometrażowy film animowany Katedra, nagrodzony BAFTĄ za Sztukę spadania, autor filmu Ambicja) i Jarosław Sawko (Sztuka spadania, Another Day of Life) z Platige Image, polskiego studia produkcyjnego specjalizującego się w tworzeniu efektów specjalnych. Bagiński ponadto wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie.

ZobacZ:Tomasz Bagiński: Lubię opowiadać obrazami

Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Image komentują:
W tych książkach jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. To opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieść o nas - o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas.

Tomasz Bagiński ciężko pracuje nad "Wiedźminem" i wierzy w rozrywkę "made in Poland"

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
..........................

gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Bardzo dobrze stworzy bo to co zrobili nasi to porażka

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nie przegap

Wideo

Gry