Kultura
Argentyńskie tango i mistrz z Buenos Rzeką Muzyki Urzekną...

Argentyńskie tango i mistrz z Buenos Rzeką Muzyki Urzekną nas, porywając do tańca

Justyna Tota

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Znakomity interpretator tanga Carlos Roulet z polskim kwartetem Furor de Tang w „Wieczorze w Buenos” Rzeki Muzyki już w najbliższą niedzielę (16 lipca)
1/6
przejdź do galerii

Znakomity interpretator tanga Carlos Roulet z polskim kwartetem Furor de Tang w „Wieczorze w Buenos” Rzeki Muzyki już w najbliższą niedzielę (16 lipca) w amfiteatrze Opery Nova ©Materiały Rzeki Muzyki 2017

- Wielu fanów tanga będzie mocno - i mam nadzieję mile - zaskoczonych rdzenną odsłoną tego gatunku tańca i muzyki - zapowiada Jacek Pawlewski, zapraszając na „Wieczór w BUENOS”, podczas którego na scenie Rzeki Muzyki wystąpią Carlos Roulet & Furor de Tango. Koncert w najbliższą niedzielę, jak zawsze w amfiteatrze Opery Nova o godz. 19, wstęp wolny.
W amfiteatrze Opery Nova (niezależnie od prognoz synoptyków) będzie klimat jak w Argentynie. Przed nami bowiem trzeci koncert tegorocznego cyklu Rzeki Muzyki, którego bohaterami będą Furor de Tango - to jeden z najlepszy zespołów w Polsce, wykonujących ten gatunek muzyki - oraz pochodzący z Buenos Aires śpiewak i mistrz interpretacji tanga Carlos Roulet.

- Muzycy Furor de Tango to prawdziwi entuzjaści, którzy starają się oddać styl najlepszych orkiestr złotej ery tanga.
Myślę jednak, że fani tego gatunku muzyki będą mocno zaskoczeni niedzielnym koncertem. Nie usłyszymy bowiem typowych standardów tanga, lecz bardzo rdzenne, ludowe wręcz brzmienie muzyki i tańca rodem z Argentyny. Dodatkowo podkreśli to śpiew Carlosa Roulet, mistrza z Buenos Aires. To postać tak wyrazista jak rytmy argentyńskiego tanga, z bardzo ciekawą artystycznie biografią - mówi Jacek Pawlewski, realizator Rzeki Muzyki 2017 na zlecenie Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Carlos Roulet od niemal dwóch dekad koncertuje w Ameryce Południowej, a od pięciu lat występuje także w Europie. Bywa również w Polsce. Realizatorom Rzeki Muzyki udało się zaprosić argentyńskiego artystę specjalnie na koncert w Bydgoszczy. Zapowiada się wyjątkowo klimatyczny wieczór.

- Sam jestem ciekaw polsko-argentyńskiego połączenia śpiewu i muzyki pełnego pasji! - dodaje Jacek Pawlewski i zdradza nam, że wespół z ekipą pracującą nad wydarzeniem, stara się przygotować również taneczną niespodziankę.
- Choć nie będzie to łatwe, ale może się uda zaprosić klub milongi, by prawdziwi pasjonaci tego tańca porwali do tanga również przybyłą do amfiteatru publiczność - dodaje nasz rozmówca, podkreślając, że tango to przecież taniec, który wyszedł na ulicę, do ludzi.

Carlosowi Roulet na wodnej scenie Rzeki Muzyki towarzyszyć będą: Maciej Lulek - krakowski mistrz skrzypiec, Piotr Kossowski - pasjonat tanga, aranżer i pianista z Warszawy oraz Jan Woźniak - warszawski nauczyciel tanga i gry na kontrabasie.

Bez względu na to, czy są Państwo mistrzami parkietu, czy też bardziej zasłuchanymi melomanami - nikogo w tę niedzielę nie może zabraknąć na koncercie Rzeki Muzyki w roli głównej z argentyńskim tangiem, które od ośmiu lat figuruje na liście niematerialnego dziedzictwa UNESCO. A zatem, hasta la vista!

16.07. (niedz.) godz. 19 - Furor de Tango & Carlos Roulet „Wieczór w BUENOS” - trzeci koncert z cyklu Rzeka Muzyka 2017, amfiteatr Opery Nova, wstęp wolny

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama