Kubot grał aż do wieczora

Sławomir Kabat
W Paryżu rozgrywany jest wielkoszlemowy turniej French Open. Trzeci dzień rywalizacji opóźniła ulewa. W rezultacie mecz Łukasza Kubota przerwano z powodu zapadających ciemności.

Pojedynki trzeciego dnia turnieju storpedowała ulewa. Zaplanowane od godz. 11.00 pierwsze gry udało się rozpocząć po godzinie 13.00. Kilka meczów udało się skończyć, po czym znów się rozpadało. Po godz. 16 (po półtoragodzinnej przerwie) ponownie służby techniczne zaczęły odsłaniać korty, a na nich pojawili się tenisiści i tenisistki. Wczoraj w singlu rywalizował nasz piąty singlista - Łukasz Kubot (ATP 110), który zmierzył się z Francuzem Maximem Teixeirą (284).
Pojedynek pomiędzy Łukaszem Kubotem a Maximem Teixeirą został przerwany w trzecim secie przy stanie 6:4, 5;7, 3:1 z powodu zapadających ciemności. Dokończenie zaplanowano na środę nie wcześniej niż o godz. 12.00.
Obok Kubota rywalizowały w deblu dwie polskie pary. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali Czechów Jana Hajka i Radka Stepanka 7:5, 6:3 w pierwszej rundzie gry deblowej. Dla Matkowskiego to ogółem 300. zwycięski pojedynek w głównym cyklu (ATP World Tour i Wielki Szlem).
W kolejnej rundzie w Paryżu Polacy spotkają się ze zwycięzcami pojedynku Niemców Andre Begemanna i Martina Emmricha z Hiszpanami Guillermo Garcią-Lopezem i Albertem Ramosem.
Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz, którzy w Australian Open osiągnęli II rundę pokonali wczoraj rozstawioną z numerem czwartym hinduską parę Mahesh Bhupathi i Rohan Bopanna 7:5, 6:4.
W II rundzie Bednarek i Janowicz zagrają z duetem włoskim Paolo Lorenzi / Potito Starace lub tajskimi bliźniakami Sanchaiem i Sonchatem Ratiwatanami.

4. dzień French Open - grają Polacy
Początek gier od godz. 11.00 - transmisje w Eurosport i Eurosport 2. W związku z opadami deszczu do chwili zamknięcia numeru nie ustalono kolejności rozgrywania spotkań.
W środę w II rundzie gier singlowych grają: Agnieszka  Radwańska - Mallory Burdette, która w pierwszej rundzie wygrała z Chorwatką Donną Vekic 6:3, 6:4. Z zajmującą 80. miejsce w światowym rankingu tenisistek Amerykanką Isia zmierzy się pierwszy raz w karierze.
Urszula Radwańska, która wyeliminowała Venus Williams w II rundzie zmierzy się z niemiecka kwalifikantką Dinah Pfizenmaier.
Jerzy Janowicz spotka się z nr. 66 rankingu, Holendrem Robinem Haasem.
Michał Przysiężny zagra Richardem Gasquetem (Francja, 7).