Łukasz Konstanty
Już po raz jedenasty w karierze Iga Świątek mierzy się z Amerykanką Coco Gauff w turnieju WTA. Dotychczasowy bilans pojedynków jest niezwykle korzystny dla Polki, która wygrała aż dziewięciokrotnie. Czy dziś odniesie dziesiąte zwycięstwo? Śledź naszą relację na żywo z pojedynku, którego stawką jest awans do finału tenisowej imprezy rangi 1000 w Rzymie.

Półfinał turnieju WTA w Rzymie: Iga Świątek - Coco Gauff

Jedenasty mecz obydwu tenisistek. Dotychczas dziewięć razy wygrała Iga, jedno zwycięstwo odniosła Gauff.
18:0516.05.2024

Finał z udziałem Polki zostanie rozegrany w sobotę o 17.00. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo.

18:0416.05.2024

Iga Świątek w finale!

Jest finał dla Polki. Drugi set 6:3 dla naszej tenisistki. Przełamanie na koniec meczu!

18:0116.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:4, 5:3

Coco wyrzuca piłkę poza linię boczną i już tylko jeden gem dzieli Igę od finału w Rzymie!

17:5916.05.2024

Podwójny błąd serwisowy Igi dał rywalce pierwszy w secie break point, na szczęście niebezpieczeństwo szybko zostało zażegnane - 40-40 w ósmym gemie.

17:5316.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:4, 4:3

Niewykorzystana szansa przez Świątek. Rywalka obroniła dwa break pointy - w drugim pomogła Polka, która wyrzuciła piłkę poza linię boczną.

17:4816.05.2024

40-40 w siódmym gemie. Jeśli teraz Gauff zostałaby przełamana, chyba już nie zdołałaby uchronić się przed porażką.

17:4416.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:4, 4:2

Gauff robiła co mogła, by odrobić stratę, Iga jednak zrobiła swoje. Coraz bliżej zakończenia meczu!

17:3716.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:4, 3:2

Jest pierwsze przełamanie w drugim secie. Przy stanie 30-30 Polce pomogła nieco siatka (rywalka straciła rytm), w kolejnej wymianie Amerykanka wyrzuciła piłkę poza linię boczną!

17:3416.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:4, 2:2

Znów remis. Szybki gem dla Polki.

17:3016.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:4, 1:2

Mimo kilku słabszych momentów Coco wygrywa gema, kończąc go asem serwisowym.

17:2516.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:4, 1:1

Gauff chyba nie jest już tak pewna, jak w pierwszym secie, choć wciąż pozostaje groźna. Wyrównanie.

17:2216.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:4, 0:1

Dobrze drugą partię rozpoczęła Amerykanka, choć Iga miała swoje okazje.

17:1516.05.2024

Pierwszy set dla Igi Świątek!

Takiego gema serwisowego w tym meczu Iga jeszcze nie miała (wygrana do zera). Gauff wyglądała na zupełnie zrezygnowaną. Pierwszy set dla Polki - 6:4!

17:1116.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 5:4

Gauff obroniła break point, by potem dwa razy z rzędu popełnić podwójny błąd serwisowy. Pierwsze prowadzenie w tym meczu Świątek. Oby kolejny gem był ostatnim w secie!

17:0916.05.2024

Wydawało się, że Gauff łatwo wygra dziewiąty gem, prowadziła 40-0, nieudany skrót, błąd (piłka zagrana w siatkę) i dobra akcja Polki sprawiły, że jest 40-40.

17:0416.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 4:4

Z kłopotami, ale udało się Idze wygrać swój gem serwisowy. Wchodzimy w decydujące fragmenty seta.

17:0316.05.2024

40-40 w ósmym gemie. Martwi fakt, że piłka po niemal każdym pierwszym serwisie ląduje w siatce.

16:5616.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 3:4

Wielka szkoda, była szansa na przełamanie, ale niestety - nie udało się.

16:5516.05.2024

Dwa niewykorzystane break pointy przez Igę. Za pierwszym razem świetnie zaserwowała rywalka, za drugim return Igi trafił w siatkę.

16:5116.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 3:3

Gauff popełniła niewymuszony błąd, wyrzuciła piłkę poza kort i jest trzeci zwycięski gem na koncie Świątek!

16:5016.05.2024

Niezwykle musi się natrudzić dziś Iga, by wygrać gema. Jest 40-40 w szóstym gemie.

16:4416.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 2:3

Guaff bardzo dobrze radzi sobie w dłuższych wymianach. To pierwszy jej gem serwisowy, w którym Iga nie miała okazji na przełamanie, mimo że prowadziła już 30-0.

16:4016.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 2:2

Amerykanka dziś, przynajmniej na początku meczu, popełnia niewiele niewymuszonych błędów. Iga zdołała jednak doprowadzić do wyrównania.

16:3316.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 1:2

Trzeci break point w meczu i wreszcie jest przełamanie na korzyść Igi. Pomogła rywalka, która w decydującym momencie popełniła podwójny błąd serwisowy!

16:3016.05.2024

40-40 w trzecim gemie. Gauff wciąż jednak posyła bomby serwisowe

16:2716.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 0:2

Słaby gem w wykonaniu Igi. Rozpoczęła od asa serwisowego, potem jednak błędy, niewykorzystane przewagi sytuacyjne (Polka odgrywała piłkę wprost na rakietę rywalki) i w efekcie przełamanie na korzyść Amerykanki

16:2216.05.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 0:1

Dwa break pointy obroniła Gauff w pierwszym gemie. Pomógł jej mocny serwis, który w chwilach zagrożenia funkcjonował bez zarzutu.

16:2016.05.2024

Była szansa na przełamanie, ale Gauff zagrała po ostrym skosie, zażegnując niebezpieczeństwo. 40-40.

16:1616.05.2024

Zaczynamy, Jako pierwsza serwuje Gauff

16:0916.05.2024

Już za kilka minut rozpocznie się mecz 1/2 finału turnieju WTA 1000 w Rzymie, w którym Iga Świątek zmierzy się z Coco Gauff. Polka to aktualna liderka światowego rankingu, jej rywalka plasuje się na trzecim miejscu.