Emil Maroszek z Abramczyk Polonia Bydgoszcz znów na podium!

We wtorek w Gnieźnie rozegrano zaległą 1. rundę Indywidualnego Pucharu Głównej Komisji Sportu Żużlowego w klasie 250 centymetrów sześciennych.

Indywidualny Puchar GKSŻ 250 cc to nowy pomysł żużlowej centrali. Zawodników do turnieju wyznacza GKSŻ na podstawie zgłoszeń z klubów, przy czym pierwszeństwo mają zawodnicy z I i II ligi.

Na torze Startu bezkonkurencyjny był Antoni Kawczyński z Wybrzeża Gdańsk. Drugie miejsce zajął Emil Maroszek z Abramczyk Polonia Bydgoszcz (13 pkt). Na najniższym stopniu podium stanął Marcel Kowolik (Włókniarz Częstochowa), który w wyścigu dodatkowym wyprzedził Denisa Andrzejczaka (Stal Gorzów) i Kacpra Manię z Unii Leszno (wszyscy mieli po 12 oczek).

Dla Maroszka był to drugi start w oficjalnych zawodach na dużym torze. 13 lipca wygrał w Krośnie zawody inaugurujące zmagania w Pucharze GKSŻ 250 cc.

W Gnieźnie ścigał się też Adam Putkowski z ŻKS Polonia SA. Dowiózł do mety 6 oczek i sklasyfikowany został na 10. miejscu.

Maroszek i Putkowski są podopiecznymi trenera Jacka Woźniaka.