Fordon
Wypełnij ankietę, zadecyduj, jak ma wyglądać Stary Fordon!

Wypełnij ankietę, zadecyduj, jak ma wyglądać Stary Fordon!

Tomasz Zieliński

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Rynek w Starym Fordonie miejscem przeznaczonym wyłącznie na jarmark? To się może zmienić po rewitalizacji.

Rynek w Starym Fordonie miejscem przeznaczonym wyłącznie na jarmark? To się może zmienić po rewitalizacji. ©Fot. Archiwum Expressu Bydgoskiego/D.Bloch

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu proponuje „ucieczkę do przodu”. Pierwszy etap rewitalizacji ma opóźnienie? - Nie marnujmy czasu, przygotujmy się do drugiego etapu, a więc rewitalizacji Rynku! - mówią społecznicy.
Rynek w Starym Fordonie miejscem przeznaczonym wyłącznie na jarmark? To się może zmienić po rewitalizacji.

Rynek w Starym Fordonie miejscem przeznaczonym wyłącznie na jarmark? To się może zmienić po rewitalizacji. ©Fot. Archiwum Expressu Bydgoskiego/D.Bloch

W siedzibie SMSF doszło niedawno do spotkania z wiceprezydentem Mirosławem Kozłowiczem oraz plastykiem miejskim Markiem Iwińskim. Tematem rozmów był I. i II. etap rewitalizacji Starego Fordonu.

- Można powiedzieć, że jesteśmy nauczeni przykrym doświadczeniem pierwszego etapu rewitalizacji, który przeciąga się i nie może się rozpocząć - mówi Rafael Prętki, prezes SMSF. - Wystąpiliśmy więc do prezydenta Bydgoszczy o szybkie podjęcie przygotowań do drugiego etapu.
Chcemy, żeby teraz prace się nałożyły i szły jednym tokiem. W związku z tym, prezydent zlecił plastykowi miejskiemu Markowi Iwińskiemu przygotowanie ogólnopolskiego konkursu na zagospodarowanie Rynku.

11 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Expressu Bydgoskiego

Kilkanaście minut temu na rondzie Jagiellonów doszło do stłuczki, w której uczestniczyły dwa samochody. Pracują tam policja i straż pożarna. Ruch w tym

Nocny wypadek na rondzie Jagiellonów [WIDEO, ZDJĘCIA]

Link do głównego zdjęcia

©Tomasz PietraszakZe strony stowarzyszenia, członkini SMSF, architekt Ewa Raczyńska - Mąkowska zaprezentowała plany zagospodarowania Rynku, które wykonali studenci Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego.źródło: TVN Meteo Active/x-news

Bądźmy aktywni!
Jednym z ważnych elementów przygotowania wytycznych konkursowych jest zebranie opinii mieszkańców. Stowarzyszenie przygotowało więc ankietę, w której pyta ich o zdanie na temat kierunku zmian, które powinny nastąpić.

- Apelujemy do wszystkich, by byli aktywni, by później nie narzekli, że nic od nich nie zależy - prosi Rafael Prętki. - Ankietę można wypełniać do 23. lipca.

Kwestionariusz składa się z siedmiu pytań. Autorzy chcą zdobyć wiedzę na temat preferencji mieszkańców m.in. w sprawie funkcji społecznych, które spełniać ma Rynek po rewitalizacji oraz czy pozostawić tam dzisiejsze rozwiązania parkingowe.

Jedno z pytań ma dać odpowiedź, jakie elementy - letnią kawiarenkę, fontannę, nowe nasadzenia zieleni? - powinny znaleźć się w tym miejscu po przebudowie. Autorzy zadają też, m.in., pytanie o przyszłą lokalizację pomnika, stojącego dziś w centrum placu - czy pozostawić go w dzisiejszym miejscu, czy też nieco przesunąć.

Ankietę znaleźć można na facebookowym profilu SMSF. Ponieważ jednak nie wszyscy korzystają z portali społecznościowych, do wypełnienia będzie też papierowa wersja ankiety. Można ją znaleźć codziennie w kilku punktach: sklepie Tuptuś przy Rynku, w godzinach 10 -17, w warsztacie Raf-Car, ul. Bydgoska w godz. 8 - 18 oraz we środy, pomiędzy godz. 19 a 22 w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Bydgoskiej 23.

Będzie mural
Podczas spotkania urzędnicy zadeklarowali, że środki budżetowe, które miasto przeznacza na wykonanie murali, pozwolą na ich stworzenia także w Starym Fordonie.

Według pierwszych ustaleń, mural powstanie na ścianie bloku „C” fordońskiego Zakładu Karnego, a więc od strony Wisły. Wstępną zgodę na ten pomysł wyraziła też dyrekcja więzienia.
Czytaj także

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BYDGOSKA

  4doniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Niech k**** wkońcu zrobią ul Bydgoska bo jeździć się nie da . Żadne murale zburzyć budynki które do tego się tylko nadają. I jakoś to będzie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a

  l (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Lepiej już do niczego się nie biorą. Tylko o kasę im chodzi, popytajcie ludzi w Starym Fordonie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kogo na myśli

  Pytajnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  ale komu chodzi o kasę miastu czy Stowarzyszeniu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama