Fordon
„Wigilia pod gołym niebem”: w sobotę byliśmy znów razem....

„Wigilia pod gołym niebem”: w sobotę byliśmy znów razem. Rynek odwiedziły tłumy fordoniaków

Tomasz Zieliński

Express Bydgoski

Express Bydgoski

Przez kilka godzin spotkaniu towarzyszyły występy licznych zespołów

Przez kilka godzin spotkaniu towarzyszyły występy licznych zespołów ©Filip Kowalkowski

[Patronat Expressu]. Zorganizowana w ubiegłym tygodniu w sobotnie popołudnie „Wigilia pod gołym niebem” pokazała, że żadna inna dzielnica Bydgoszczy nie ma tylu chętnych do wspólnego świętowania mieszkańców. Przy jej organizacji pracowali wszyscy, od najmłodszych do seniorów, nie mogło się więc nie udać...
Przez kilka godzin spotkaniu towarzyszyły występy licznych zespołów

Przez kilka godzin spotkaniu towarzyszyły występy licznych zespołów ©Filip Kowalkowski

Zaczęło się czymś dla ciała, skończyło wielką wigilijną wieczerzą, choć gwiazd na niebie jeszcze nie było.

Tłoczno i serdecznie
Przygotowania setek osób reprezentujących kilkadziesiąt instytucji nie mogły pójść na marne - i nie poszły. W sobotę na fordońskim rynku było tłoczno, gwarno i serdecznie. Nie zabrakło Mikołaja, pełno było świątecznych przysmaków, tradycyjnych zabawek, zainteresowanie wzbudzały żywe zwierzęta w szopce.
Jednak - co najważniejsze - nie zabrakło też uczestników. Przez fordoński rynek przewinęły się setki, jeśli nie tysiące osób, głosujących nogami na stwierdzenie, że to Fordon - mimo że największy -ma jednocześnie najbardziej zżytą społeczność.
Było tak, jak w rodzinie być powinno: tłoczno, gwarno, serdecznie. Pozostaje mieć nadzieję, że życzenia składane mieszkańcom naszej dzielnicy przez licznych gości, z posłami do Sejmu i prezydentem Rafałem Bruskim na czele spełnią się, a za rok spotkamy się w jeszcze piękniejszym Fordonie.

Bydgoszcz widziana z satelity. Rozpoznajesz te miejsca? [QUIZ]

„Wigilię pod Gołym Niebem 2016’’ w Starym Fordonie zorganizowało: Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, Rada Osiedla Stary Fordon, Klub Marzenie 50+, Akcja Katolicka przy parafii pw. Św. Mikołaja, Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia, parafie: św. Mikołaja, św. Jana, Ewangelicko-Augsburska, FKS Wisła Fordon, Szkoła Podstawowa nr 4, Zespół Szkół nr 20 oraz przedszkola: Sto Pociech, Pluszowy Miś, Oliludki, Fordonek, Zespół Szkół Gastronomicznych im. Jarosława Iwaszkiewicza, Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 2, Jurek Paterski, EltoroBand, Krzysztof Murawski, Schola „Psalite Sapienter’’ z Kościoła Kapucynów, Zastępy Harcerskie „Burza’’ i „Niezłomni’’.

Ofiarności nie zbrakło
Wśród wspierających organizację fordońskiej wigilii oczywiście nie mogło zabraknąć „Expressu Bydgoskiego”. Nie byłoby tak wystawnego spotkania, gdyby nie ofiarność kilkudziesięciu firm z całej Bydgoszczy, które wsparły organizatorów na różne sposoby. Wszystkim im z serca za tę pomoc dziękujemy. Do zobaczenia za rok.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nie przegap

Wideo

Gry