Fordon
Stachursky zetrze się z armią (widzów)

Stachursky zetrze się z armią (widzów)

Ewa Czarnowska - Woźniak, Tomasz Zieliński

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Fordońskie inscenizacje historyczne cieszą się wielkim powodzeniem

Fordońskie inscenizacje historyczne cieszą się wielkim powodzeniem ©fot. Archiwum Expressu Bydgoskiego/Filip Kowalkowski

Swojego święta, organizowanego z takim rozmachem, nie ma żadna inna bydgoska dzielnica. Także i w tym roku Stary Fordon na dwa dni stanie się obowiązkowym przystankiem nie tylko dla fordoniaków, ale i innych mieszkańców Bydgoszczy.
Fordońskie inscenizacje historyczne cieszą się wielkim powodzeniem

Fordońskie inscenizacje historyczne cieszą się wielkim powodzeniem ©fot. Archiwum Expressu Bydgoskiego/Filip Kowalkowski

W sobotę i niedzielę zdecydowanie powinni zajrzeć Państwo nad brzegi Wisły oraz do najstarszej części Fordonu. W sobotę startujemy w samo południe. Tego dnia, głównymi atrakcjami będą inscenizacja historyczna poświęcona pancerniakom Dywizji gen. Maczka: „Wyzwolenie Gandawy” o godz. 16.20 (do 17. 25) oraz występ Stachursky’ego (początek koncertu zaplanowano na godz. 21.)

Również w niedzielę fordońskie święto rozpocznie się w samo południe.
Tego dnia, nadwiślańska inscenizacja dotyczyć będzie Bitwy pod Falaise, a zorganizowana zostanie na polanie przy ulicach Produkcyjnej i przy Tartaku - początek godz. 14 (koniec o 15.00). Jako gwiazda wieczoru wystąpi tego dnia z kolei Kabaret Pod Wyrwigroszem - jego recital rozpocznie się o godz. 18.30.
Na rynku odwiedzić będzie można strefę prozdrowotną, na ulicy Bydgoskiej ustawione zostaną stragany tradycyjnego, obleganego Starofordońskiego Jarmarku handlowego. Atrakcyjną wystawę modelarską przygotowano w SP nr 4.

Fordon leży nad Wisłą - dlatego organizatorzy (głównym jest Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu) zadbali o możliwość popływania statkiem po największej z polskich rzek. Wczoraj organizatorzy chwalili się już posprzątanym (także przez więźniów pobliskiego ZK) i wykoszonym terenem polany. Przypominamy, że atrakcjom towarzyszyć też będą duże zmiany komunikacyjne (warto je sprawdzić na stronie Zarządu Dróg) - np. Rynek będzie zamknięty dla ruchu.
Patronem medialnym Święta Starego Fordonu jest „Express Bydgoski”. Zapraszamy!

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama