Fordon
Gdzie jest ładniejszy rynek - nad Brdą czy nad Wisłą?...

Gdzie jest ładniejszy rynek - nad Brdą czy nad Wisłą? [zdjęcia]

Tomasz Zieliński

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

(Nasz patronat) Święta to sto powodów do integracji: wspólne strojenie choinki (choć w padającym deszczu), rozdawanie słodyczy... Na szczęście, grudzień, który przebrał się za listopad, nie wystraszył mieszkańców, którzy licznie wzięli udział w spotkaniu.
Na dzieci dekorujące choinkę czekały na rynku w Fordonie łakocie

Na dzieci dekorujące choinkę czekały na rynku w Fordonie łakocie ©Filip Kowalkowski

Ci, którzy zastanawiali się, czy sobotnia aura nie zepsuje mikołajkowego strojenia choinki, szybko porzucali czarnowidztwo. Fordoński rynek roił się od dzieciaków i rodziców. Te pierwsze przyniosły ze sobą liczne świąteczne ozdoby, które udekorowały czekające na to niemal dwa tygodnie drzewko.W pracach wysokościowych pomagali strażacy - ci zawodowi oraz z jednostki OSP Fordon, przy pomocy podnośnika zawieszający ozdoby kilka metrów nad ziemią. Ukoronowaniem choinki stała się wielka mikołajowa czapa, czerwieniejąca na górze drzewka.
Choinka uzupełniła bożonarodzeniowe dekoracje w starej części Fordonu. Dołączyła do tych zakupionych przez miasto oraz kul podarowanych przez przyjaciół z Holandii.

Starofordońskie Mikołajki przygotowały m.in. SMSF, Rada Osiedla Stary Fordon, Klub Mam Marzenie 50+, Akcja Katolicka przy parafii pw. św. Mikołaja, FKS Wisła Fordon, Szkoła Podstawowa nr 4, Zespół Szkół nr 20 oraz cztery fordońskie przedszkola: Sto Pociech, Pluszowy Miś, Oliludki i Fordonek.

Inicjatywę wsparły liczne firmy: AJTOS Adam Czekajewski, Cukiernia Staropolska, Grupa Fanatyków Marki BMW EQUIPE, H&J FORD, JAGO Filip Gogolewski, Piekarnia Siódmiak, Raf-Car Karolina Prętka, Emax, Gumstal, Państwowa Straż Pożarna, sklep Fordoniak, sklep Tuptuś, Uno Foods Piotr Dubicki, Sokkos Andrzej Kamila Woźniak.
Patronat medialny nad Starofordońskimi Mikołajkami objął „Express Bydgoski”

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Stary Fordon

Stary Fordon (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Oczywiście, że piękniejszy jest rynek w Starym Fordonie. Piękna choinka, rewelacyjna iluminacja na drzewach, latarniach i nie tylko, do tego stoją dwa piękne anioły nazwane: Jan i Mikołaj ,od...rozwiń całość

Oczywiście, że piękniejszy jest rynek w Starym Fordonie. Piękna choinka, rewelacyjna iluminacja na drzewach, latarniach i nie tylko, do tego stoją dwa piękne anioły nazwane: Jan i Mikołaj ,od dwóch pobliskich kościołów. A to wszystko wieńczy klimatyczna szopka betlejemska z rzeźbami Świętej Rodziny i żywymi zwierzętami. Niech każdy zobaczy to na własne oczy!zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nie przegap

Wideo

Gry