Gospodarz śródmiejskiego targowiska rządzi już rok. Będzie...

Gospodarz śródmiejskiego targowiska rządzi już rok. Będzie Dzień Dziecka!

red

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Gospodarz śródmiejskiego targowiska rządzi już rok. Będzie Dzień Dziecka!

©Tymon Markowski

Stowarzyszenie Bydgoska Tradycja Bazarowa, administrator targowiska przy pl. Piastowskim, zaprasza w sobotę na festyn z okazji Dnia Dziecka. W planach są muzyka, tańce, konkursy z nagrodami.
Gospodarz śródmiejskiego targowiska rządzi już rok. Będzie Dzień Dziecka!

©Tymon Markowski

Tego się klienci z pewnością nie spodziewali. Otóż w sobotę, 4 czerwca, od godz. 10 na środku rynku stać będzie scena, na której popisywać się mają swoimi talentami piosenkarze, tancerze, a nawet... akrobaci.

- Chcieliśmy w sposób nietypowy i sympatyczny dla naszych klientów i mieszkańców dzielnicy uczcić rok administracji targowiska przez Stowarzyszenie Bydgoska Tradycja Bazarowa - mówi Marianna Studzińska, członek zarządu stowarzyszenia.

- Na nasze zaproszenie odpowiedziały: Zespół Akrobatyczny „Salto”, Zespół Taneczny z Akademii Tańca „Danceby”, Zespół Cygański „Jamar Sveto”, Zespół Muzyczny „Bodzio Band”. Zabawa rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 14.

Na nasze zaproszenie odpowiedziały: Zespół Akrobatyczny „Salto”, Zespół Cygański „Jamar Sveto”, „Bodzio Band”. - Marianna Studzińska

Przypomnijmy, że to kolejna inicjatywa od czasu, gdy stowarzyszenie otoczyło opieką rynek. Wiele się przez ten rok w jego wyglądzie i funkcjonowaniu zmieniło. Administracja baczniej dba o czystość, zimą ozdobiła rynek światełkami i choinkami (w mikołajki po targowisku spacerował św. Mikołaj z cukierkami), ostatnio wyremontowała toaletę i chodnik, ozdobiła wejścia kwiatami, doszła do porozumienia z zarządem dróg, który ustawił przy rynku stojaki na rowery.

Stowarzyszenie zastanawia się nad ustawienie przy rynku ławeczek. Konsultacje, co do ich wyglądu, niedawno ogłoszono na facebookowym profilu Bydgoskiej Tradycji Bazarowej. Można tam też znaleźć pomysły na to, jak powinny wyglądać pawilony handlowe (obecne nie budzą zachwytu).

Plac Piastowski to jeden z największych placów miejskich w Bydgoszczy. Jego powierzchnia jest bliska tej Starego Rynku. Jest centralnym punktem (razem z kościołem pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa) zachodniej części Śródmieścia, zwanej dawniej dzielnica kolejową. W okresie międzywojennym targowisko rozstawiało się tu w poniedziałki i w czwartki. Obecnie handel odbywa się codziennie.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

SIUDA (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Super bazar

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Emeryt (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Kiedy zostanie zlikwidowany ten patologiczny bazar ? My mieszkańcy mamy już tego dość smrodu, szczurów, złodziei, i pijackich meneli ! Ten bazar to wstyd dla Bydgoszczy !

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo