Deszcz medali dla UKB Szubin

Iwona Matusiak
Większość zawodników UKB Szubin nie dość, że zdobyła miejsca na podium, to jeszcze poprawiła swoje życiowe rekordy Piotr Krzywdziński
Na stadionie miejskim w Białych Błotach odbyły się III Mistrzostwa Województwa Dzieci w Lekkiej Atletyce, w których udział wzięło ponad 300 zawodników ze wszystkich klubów Kujawsko-Pomorskiego.

W tak licznej grupie nie mogło zabraknąć lekkoatletów z gminy Szubin. W mistrzostwach uczestniczyło 26 zawodników z Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie.

Start młodych sportowców z Szubina był bardzo udany, ponieważ łącznie zdobyli 14 medali, w tym 5 złotych, 6 srebrnych oraz 3 brązowe. Większość zawodników poprawiła też swoje rekordy życiowe, a kilkoro z nich zdobyło klasy sportowe. Wszystkie wyniki zostaną uznane, ponieważ w trakcie rywalizacji prowadzony był pomiar elektroniczny.

Złote medale wywalczyły Marika Piecuch (Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie) w biegu na 600 m, podobnie jak Jagoda Kaiser. Pierwsze miejsce zajęła również Weronika Przybylska (SP nr 1 Szubin) w biegu na 300 m (rekord życiowy), Izabela Grycza (Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie) w rzucie piłką palantową. Złoto zdobyła również sztafeta 4x100 m w składzie: Zuzanna Witka (SP Kowalewo), Karolina Bejma (SP nr 1 Szubin), Jagoda Kaiser (SP nr 1 Szubin) oraz Aleksandra Szczech (SP nr 2 Szubin).

Srebrne medale z Białych Błót przywieźli Jakub Kaiser (SP nr 1 Szubin) oraz Aleksandra Szczech w biegu na 300 m (SP nr 2). Na drugim stopniu podium stanęli też Weronika Przybylska (SP nr 2) w skoku w dal, Paulina Kowalec na 60 m, Filip Brągiel (oboje SP Królikowo) w skoku w dal oraz Karolina Bejma (SP nr 2) w rzucie piłką palantową.

Brązowe medale wywalczyli natomiast Dominik Krzywdziński w biegu na 1000 m, Martyna Binkowska na dystansie 300 m i Karolina Bejma na 600 m (wszyscy z SP nr 1 w Szubinie).

Trenerami UKB Szubin na zawodach byli Ilona Nowakowska, Małgorzata Jaroch i Kazimierz Krzywdziński.