MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co ukryje ziemia pod ekspresówką S5 między Pawłówkiem i Białymi Błotami? [wideo]

Jarosław Reszka
Jarosław Reszka
Takie „fanty” można było znaleźć 20 stycznia na budowie S5 przy przejściu dla zwierząt niedaleko Białych Błot
Takie „fanty” można było znaleźć 20 stycznia na budowie S5 przy przejściu dla zwierząt niedaleko Białych Błot Dariusz Bloch
Na przesłanym do naszej redakcji krótkim filmiku widzimy teren budowy drogi ekspresowej S5. To odcinek IV, pomiędzy Trzcińcem i Białymi Błotami. Jesteśmy blisko tej drugiej miejscowości, konkretnie przy drugim przejściu dla zwierząt nad drogą, licząc od Białych Błot.

Obiektyw kamerki skupia się na różnych „niespodziankach”, jakie znajdują się tuż przy szlaku nowej drogi. To gruz, sterty pokruszonego asfaltu, rury, stare opony, glina i iły. Głos zza kadru dosadnie wylicza „panu kierownikowi”, co też zwieziono w przypominające okopy, długie wyrobiska, z których pobrano piasek na budowę.

Zobacz wideo:

Filmik 20 stycznia tego roku nagrał proszący o anonimowość przedsiębiorca, który dostarcza kruszywo na budowę drogi. Nie ukrywa, że miał w tym osobisty interes. Firma budująca IV odcinek, zamiast kupować kruszywo z kopalni, wybrała tańsze rozwiązanie, kopiąc piasek wzdłuż trasy przebiegu przyszłej ekspresówki. Czy jest to legalne i czy aby na pewno firma drogowa uwzględniła darmowe kruszywo w kosztorysie prac? Szukaliśmy odpowiedzi na to pytanie już dwa lata temu. Od rzecznika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad usłyszeliśmy wtedy, że wszystko odbywa się zgodnie w przepisami.

Na pewno jednak zgodne z przepisami nie jest upłynnianie odpadów w zagłębieniach po wydobytym piasku. „Pan kierownik”, do którego kieruje swoje zarzuty przedsiębiorca, to kierownik budowy odcinka IV. Podczas wizji lokalnej towarzyszył mu przedstawiciel nadzoru budowlanego. Jak twierdzi przedsiębiorca, panowie obiecali mu, że zainteresują się tematem.

W ubiegły piątek, a więc 11 dni po wizji lokalnej przy przejściu dla zwierząt, „Express” przesłał do rzecznika GDDKiA pytanie, co uczyniono z odpadami. Wyjaśnień, mimo obietnicy, nie otrzymaliśmy.

W tym tygodniu, jadąc „10” od strony Białych Błot, przyglądałem się terenowi wokół przejścia dla zwierząt. Jest już wyrównany i nie widać tam gruzu czy kawałków pokruszonego asfaltu. Ale czy na pewno wywieziono go do utylizacji, czym może tylko zagrzebano pod ziemią?

Do tematu wrócimy, gdy doczekamy się odpowiedzi GDDKiA.

Inspektorzy z Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy wzięli pod lupę branżę gastronomiczną. Właściciele 63 lokali, w tym 18 z Bydgoszczy, otrzymało kary finansowe. Powodem fałszowanie oferowanych produktów. Najczęstsze przewinienia to: stosowanie tanich zamienników oryginalnych produktów i,  pojawiający się w prawie każdym przypadku, brak informacji o substancjach powodujących alergie i reakcje nietolerancji.Które lokale z Bydgoszczy dostały kary finansowe? Czytaj w dalszej części galerii >>>

Fałszowanie żywności. Ukarano 63 lokale w regionie. Mamy lis...

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera