W ciągu najbliższych miesięcy drogowcy wyremontują...

W ciągu najbliższych miesięcy drogowcy wyremontują czternaście bydgoskich ulic

Tomasz Zieliński

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Letnie remonty

Letnie remonty

Letnie remonty dróg nabierają rozpędu. Prezydent znalazł na nie dodatkowe pieniądze w budżecie. Łacznie kosztować będą co najmniej 15 mln zł. Niestety wiąże się to z uciążliwościami.
Letnie remonty

Letnie remonty

Pieniądze na remonty znaleziono dzięki przetargom. Oszczędności zostaną przeznaczone na kolejne nowe nawierzchnie.
[break]

W lipcu i sierpniu


Prace trwają na ulicach: Bronikowskiego, Łochowskiej, Glinkach i Powstańców Warszawy. Zniszczona nawierzchnia została sfrezowana, obecnie trwają prace związane z regulacją urządzeń i krawężników. W przyszłym tygodniu rozpocznie się układanie nowej nawierzchni.
Kolejne remontowane w lipcu ulice to: Władysława IV, Słoneczna (na odcinku od Czerwonego Krzyża do Barwnej) i Barwna (do pętli autobusowej). Tu wymieniana jest warstwa asfaltowa bez konieczności wymiany podbudowy, zyskają one również nowe, trwalsze oznakowanie. Wczoraj rozpoczął się remont ul. Żwirki i Wigury na odcinku od Skorupki do Gołębiej. Te prace, ze względu na konieczność wymiany podbudowy, wyłączą ulicę z ruchu na okres 1,5 miesiąca.

Po zakończeniu wyżej opisanych remontów kolej nadejdzie na Stromą i Brzozową. Na tych ulicach prace rozpoczną się w sierpniu. Na tej pierwszej będzie wymieniona nawierzchnia asfaltowa wraz z oznakowaniem poziomym, natomiast Brzozowa zostanie poddana kompleksowemu remontowi (wraz z podbudową), co na czas prac wyłączy ją z ruchu.

Dzięki dodatkowym funduszom do tegorocznego planu dołączono kolejne ulice. Nowy asfalt zostanie ułożony na pl. Weyssenhoffa. Uzupełni to wcześniejszy remont wschodniej jezdni al. Ossolińskich. Dodatkową inwestycją będzie także remont ul. Fordońskiej pomiędzy ul. Brzechwy i rondem Buxakowskiego. Wreszcie - nowy dywanik zyska również ul. Wyszogrodzka.

Kierowcom omijającym na co dzień okolice Starego Miasta, przypomnijmy, że trwa rewitalizacja ulic wokół Starego Rynku.

Jak najmniej uciążliwie


W tegorocznym budżecie na remonty ulic zarezerwowano 15 mln złotych. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podzielił remonty na części. Teoretycznie powinno to umożliwić prowadzenie prac w sposób najmniej uciążliwy dla kierowców.
Drogowcy podkreślają, że roboty powodujące największe utrudnienia, a więc frezowanie czy układanie masy bitumicznej, odbywają się także w godzinach wieczornych i nocnych.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bydgoszczak (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Ludzie cieszcie sie ze wogle cos robia...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zz (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Dlaczego chwalebna inicjatywa jest partolona przez wykonawców? Czy znowu na każdej wyremontowanej jedni pozostanie kilkadziesiąt metrów starej dziurawej lub "flekowanej" nawierzchni? Przykłady:...rozwiń całość

Dlaczego chwalebna inicjatywa jest partolona przez wykonawców? Czy znowu na każdej wyremontowanej jedni pozostanie kilkadziesiąt metrów starej dziurawej lub "flekowanej" nawierzchni? Przykłady: ciąg Śniadeckich - Markwarta -odcinek Gdańska - Libelta, Nowotoruńska - okolice Kieleckiej, ciąg Ujejskiego - Glinki - odcinek Glinek od Ujejskiego do JPII, Wyzwolenia okolice Geodetów,
Czy znowu kratki ściekowe i włazy studzienek będą zagłębione po kilkanaście centymetrów? Dlaczego "flekowanie" nawierzchni skutkuje powstawaniem wysepek ("fleki" po kilka cm na poziomem jezdni)?zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

BYD. (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Kiedy przyjdzie czas na B. Głowackiego na odcinku gdzie jeżdżą autobusy. Tam nie wiadomo gdzie się zaczyna chodnik a gdzie się kończy jezdnia. Na tej ulicy należy zrobić kapitalną przebudowę.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nie przegap

Wideo