Porwali 19-latka. Potem rozebrali go, okradli i zostawili w...

Porwali 19-latka. Potem rozebrali go, okradli i zostawili w lesie

Malgorzata Pieczyńska

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Porwali 19-latka. Potem rozebrali go, okradli i zostawili w lesie

©materiały KWP Bydgoszcz

Chwile grozy przeżył 19-latek z Bydgoszczy. Sprawcy, wśród których był jego znajomy, porwali go, wywieźli za miasto, okradli i nagiego pozostawili w lesie.
Porwali 19-latka. Potem rozebrali go, okradli i zostawili w lesie

©materiały KWP Bydgoszcz

Cała ta koszmarna historia zaczęła się w poniedziałek późnym popołudniem przy ulicy Łowickiej w Bydgoszczy.

PRZECZYTAJ: [GRUDZIĄDZ] Umorzone śledztwo w sprawie strażników więziennych


Wówczas do 19-latka podjechał ford, w którym siedziały cztery osoby, a wśród nich jego znajomy. Zaproszony do środka pojazdu bydgoszczanin początkowo nie przeczuwał nic złego.

Zorientował się, że coś jest nie tak dopiero, gdy auto minęło most fordoński. - Wówczas mężczyzna, który zaprosił go do auta, zażądał od niego telefonu komórkowego grożąc pobiciem - mówi podkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

- Pokrzywdzony oddał mu, więc telefon i portfel. Następnie mężczyzna kazał mu się pochylić i schować głowę między kolana tak, aby nie widział, dokąd jedzie.

PRZECZYTAJ: Pomysły prosto z kryminałów [KOMENTARZ]

W lesie pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem sprawcy zrobili przystanek i kazali 19-latkowi wsiąść do bagażnika, po czym kontynuowali jazdę. - Po kilkudziesięciu minutach, wszyscy razem z pokrzywdzonym przesiedli się do drugiego pojazdu.

Tym razem kierowcą był już jego znajomy, a sam pokrzywdzony leżał z tyłu na podłodze samochodu - informuje podkom. Przemysław Słomski.

- W ten sposób dojechali do lasu w pobliżu Solca Kujawskiego, gdzie kazali mu wyjść z auta. Jeden z nich zaczął kopać dół, by go nastraszyć. W pewnym momencie sprawcy zrezygnowali i razem poszli w głąb lasu, gdzie zmusili chłopaka, by rozebrał się do naga.

Tam go pozostawili, zabierając jego rzeczy. 19-latek biegnąc przez las dotarł do pobliskiego domu, skąd została wezwana pomoc. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zaopiekowali się mężczyzną. Fordońscy kryminalni przyjęli od niego zawiadomienie i przesłuchali go. Do sprawy dołączyli również policjanci z wydziału kryminalnego bydgoskiej komendy.

Wspólna praca funkcjonariuszy przyczyniła się do namierzenia i zatrzymania 20-letniego Szymona D. Znajomy pokrzywdzonego jest dobrze znany policjantom. Na swoim koncie ma już różnego rodzaju przestępstwa.

Śledczy z Fordonu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut rozboju, pozbawienia wolności, zmuszenia groźbą do określonego zachowania oraz kierowania pojazdem nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień. Za te przestępstwa może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dziś policjanci z Fordonu doprowadzili podejrzanego do prokuratury. Oskarżyciel, po jego przesłuchaniu, postanowił aresztował 20-latka na trzy miesiące.

Teraz policjanci ustalają, kim były pozostałe osoby biorące udział w tym zdarzeniu.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jaro (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Droga pani redaktor. Opis zdarzenia wzięty "żywcem" z policyjnej notatki... Niestety styl i forma mocno infantylne . Nie prościej byłoby przeredagować, żeby było po polsku???


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

do jaro... (gość)

Zgłoś naruszenie treści

jebnij sie w leb cymbale

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tak parkują

Tak parkują "mistrzowie" z Bydgoszczy [zdjęcia]

Sprzątaczka, spawacz...Tyle zarabiamy Bydgoszczy i okolicach [STAWKI]

Sprzątaczka, spawacz...Tyle zarabiamy Bydgoszczy i okolicach [STAWKI]