Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz musi być stolicą! - skandowali mieszkańcy - kalendarium

Krzysztof Błażejewski
archiwum
21 III 1925 r. nastąpiło uruchomienie przez bydgoskiego przedsiębiorcę Piechockiego pierwszej stałej linii autobusowej z centrum Bydgoszczy do Brdyujścia i Fordonu.

96 lat temu rozpoczął się w Bydgoszczy strajk generalny robotników protestujących przeciwko niewywiązywaniu się fabrykantów z wynegocjowanej powszechnej 40-procentowej podwyżki płac. Stanęły m.in. miejska elektrownia, gazownia i wodociągi. Do pracy w tych newralgicznych zakładach komunalnych skierowano wojsko.

Na „gościnne występy”

Przed 87 laty na bydgoskim dworcu kolejowym policja po pościgu zatrzymała niebezpiecznego kasiarza z Warszawy, który przybył na gościnne występy do Bydgoszczy. 46-letni Stanisław Kotowicz miał przy sobie świder, łom, dłuta i inne narzędzia przydatne włamywaczom.

53 lata temu w hali „Astorii” w Bydgoszczy wystąpili Niebiesko-Czarni z solistami Heleną Majdaniec i Andrzejem Bychowskim.

21 marca 1939 roku „Dziennik Bydgoski” opublikował obszerną odezwę „do obywateli miasta Bydgoszczy” sygnowaną przez wszystkie związki kombatantów, wzywającą m.in. do niekupowania w sklepach niemieckich, nieużywania niemieckich wyrobów i innych restrykcji wobec mieszkających w naszym mieście Niemców.

Tajemnice Peenemuende

31 lat temu w Bydgoszczy zmarł Roman Traeger, teletechnik, członek podziemnej organizacji „Miecz i Pług” i komórki wywiadu „Lombard” Komendy Głównej Armii Krajowej. 25 IV 1943 r. Roman przekazał swojemu ojcu Augu
stynowi w Bydgoszczy szkice rozmieszczenia tajnego poligonu rakietowego w Peene-muende, produkującego rakiety V1 i V-2. Po wojnie Traeger pracował jako konstruktor, najdłużej w bydgoskiej „Telfie”.

21 marca 1998 roku wobec zapowiadanej reformy administracyjnej kraju miała miejsce manifestacja na Starym Rynku w Bydgoszczy, zorganizowana przez ruch „Region”. „Bydgoszcz musi być stolicą województwa” - skandowali mieszkańcy.

Zobacz również

Niedawno informowaliśmy, że Kuba Wojewódzki sprzedaje swoje lamborghini aventador (zobacz zdjęcia tego samochodu, które Kuba Wojewódzki wycenił na 1,5 miliona złotych TUTAJ). Auto podobno znalazło nowego nabywcę, dziennikarz wrzucił do sieci zdjęcie nowego swojego samochodu: lamborghini urus. Lamborghini aventador wystawione na sprzedaż było za niebagatelną kwotę 1,5 mln złotych. Model Urus jest tańszy - podstawowa wersja tego modelu kosztuje "zaledwie" trochę ponad 700 tysięcy złotych. Część internautów nie dowierza, że Wojewódzki kupił lamborghini urus i sugeruje, że tylko sfotografował się przy aucie, by wzbudzić sensację. Kliknij i zobacz zdjęcia lamborghini urus ->Sprawdź się w QUIZIE!: Czy rozpoznasz polskie komedie po jednym kadrze? [QUIZ]Oficjalna premiera lamborghini urus we Włoszech:

Kuba Wojewódzki kupił nowe auto? Prezenter pozbył się lambor...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty