Artego wygrywa. Popis McBride! [ZDJĘCIA KIBICÓW]

Artego Bydgoszcz - KSC Szekszard
Artego Bydgoszcz - KSC Szekszard Dariusz Bloch
Bydgoszczanki wygrały u siebie z KSC Szekszard 77:60 w 1. meczu II rundy play-off Pucharu Europy. Rewanż 30 stycznia na Węgrzech.

Mecz rozpoczął się pechowo dla Artego. Dragana Stanković w 20 sekund popełniła aż 3 faule i po minucie gry została przez trenera Tomasza Herkta odesłana na ławkę rezerwowych. Później Serbka wróciła, ale grała ostrożnie i do przerwy niczego wielkiego nie pokazała (0 pkt, 1 zbiórka).

Mimo tych problemów, gospodynie schodziły do szatni z 8-punktowym prowadzeniem (38:30). Duża w tym zasługa Julie McBride, która zdobyła blisko połowę dorobku drużyny (17 oczek).

W III kwarcie odblokowała się Stanković (4 pkt), ale co z tego skoro zacięła się McBride, a Alexis Hornbuckle wciąż nie potrafiła znaleźć drogi do kosza rywalek. Nic dziwnego, że przewaga bydgoszczanek stopniała o połowę.

W ostatniej części meczu do kapitalnej dyspozycji sprzed przerwy wróciła McBride (10 pkt w IV kwarcie), dzielnie wspierały ją Ziomara Morrison oraz Stanković i spotkanie zakończyło się wygraną Artego.

ARTEGO - KSC SZEKSZARD 77:60 (14:15, 24:15, 12:16, 27:14)

Artego: McBride 27, Międzik 11, Morrison 19, Stanković 8, Szott-Hejmej 7 oraz Poboży 3, Hornbuckle 0, Radoćaj 2.

KSC: Bishop 13, Eldebrink 15, Gereben 10, McCall 8, Z. Studer 0 oraz Dojkić 7, Theodorean 3, Balint 2, Kiss 0, Mansare 0, A. Studer 2.

W weekend odbędzie się 15. kolejka Energa Basket Ligi Kobiet. Mecz AZS Poznań - Artego przełożono na 6 marca.