Artego falowało, ale wygrało. Niespodzianka w Rumunii

Kataryna Rymarenko
Kataryna Rymarenko Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Bydgoskie koszykarki nadal niepokonane w Euro Cup. W środę wygrały na wyjeździe z Lulea BBK 72:62 w meczu 2. kolejki grupy E.

W inauguracyjnej kwarcie wicemistrz Szwecji był dobrze dysponowany w rzutach za 3 punkty, dzięki czemu dotrzymywał kroku bydgoskiej ekipie. W drugiej części spotkania role się jednak odwróciły. Nasze panie aż 4 razy trafiły zza łuku, uszczelniły obronę i do przerwy wygrywały różnicą 17 punktów (40:23).

W szatni Lulea BBK musiały paść mocne słowa, bo gospodynie wróciły na parkiet odmienione. Wygrały III kwartę aż 22:11 i końcowy wynik wciąż pozostawał sprawą otwartą.

Gra bydgoszczanek falowała. Sytuację uspokoiły dopiero dwa celne trafienia za trzy punkty Kataryny Rymarenko. Artego objęło wówczas prowadzenie 66:56 i utrzymało je do końca. Najskuteczniejszą zawodniczką bydgoskiej drużyny był Laura Miskiniene (Litwa) - 15 pkt i 14 zbiórek.

31 października nasze panie podejmą Galatasaray Stambuł. W ekipie tureckiej występuje m.in. Dragana Stanković, która poprzednie 2 sezony spędziła w Bydgoszczy. W środę jej drużyna nieoczekiwanie przegrała w Rumunii z ACS Sepsi 62:78 (Serbka nie grała).

W niedzielę Artego zagra w Poznaniu z Enea AZS w 5. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.

Lulea BBK - Artego BYDGOSZCZ 62:72 (17:16, 6:24, 22:11, 17:21)

Lulea: Slaughter 15, Hiedeman 13, Ekh 2, Jovanović 9, Vesterberg 4 oraz Baltkojiene 7, Ponturo 0, Karamovic 0, Nnamaka 6, Nystrom 6.

Artego: O’Neill 13, Kiesel 11, Międzik 3, Poboży 10, Miskiniene 15 oraz Rymarenko 11, Michałek 9.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?