Aktualności
Wpadli z narkotykami. Pomógł "Kibic"

Wpadli z narkotykami. Pomógł "Kibic"

AST

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Plecak, w którym były narkotyki, wytropił pies "Kibic"
1/3

Przejdź do
galerii zdjęć

©KWP w Bydgoszczy

Jeden z mężczyzn trzymał narkotyki w plecaku, drugi w kieszeni. W dodatku przyszedł z nimi na...komendę policji
Szubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 21-letni mieszkaniec Szubina handluje narkotykami.

Wspólnie z funkcjonariuszami z komendy powiatowej w Nakle, zaczęli szukać mężczyzny.
- Już po chwili na jednej z ulic Szubina zauważyli 21-latka. Ten, prawdopodobnie kiedy zorientował się, że w jego kierunku zmierzają nieumundurowani policjanci, uciekł na znajdujące się w pobliżu kilkuhektarowe pole i zniknął - opowiada mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią.

Na miejsce przyjechał przewodnik policyjnego psa wraz ze swoim podopiecznym „Kibicem”. Po blisko godzinie przeczesywania pola pies doprowadził do miejsca, gdzie leżał plecak podejrzewanego, a w nim znaczące ilości narkotyków.
- Okazało się, że w pobliżu ukrył się także podejrzewany mężczyzna. 21-latek został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli zawartość plecaka, w którym znajdowało się prawie 40 gramów suszu i 149 sztuk różnego rodzaju tabletek, młynek, waga oraz woreczki strunowe - dodaje Justyna Andrzejewska.

Dodatkowo w mieszkaniu 21-latka, mundurowi zabezpieczyli ponad 65 gramów suszu. Wszystkie zabezpieczone przez policjantów substancje został sprawdzone narkotesterem. Wstępne badania wykazały, że susz to marihuana, a część tabletek to extazy.

Mieszkaniec Szubina usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące 21-latek spędzi w areszcie.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Wyjątkową niefrasobliwością wykazał się natomiast 41-letni mieszkaniec Nakła. Przyszedł do nakielskiej komendy, żeby podpisać się w książce dozorów, ponieważ był objęty dozorem policyjnym.
- Ponieważ z naszych ustaleń wynikało, że 41-latek może posiadać przy sobie narkotyki, zaraz po tym, jak złożył swój podpis, został przeszukany. W kieszeni spodni policjanci znaleźli 7 woreczków z białym proszkiem. Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że w woreczkach było prawie 8 gramów amfetaminy - wyjaśnia mł. asp. Justyna Andrzejewska.

41-latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, ponieważ jak się okazało, sąd wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego w związku z prowadzoną przeciwko niemu sprawą. Został już przewieziony do więzienia, gdzie zgodnie z postanowieniem sądu spędzi najbliższe 3 miesiące.

Za posiadanie substancji psychotropowych mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności.


INFO Z POLSKI 13.07.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju


Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama