Aktualności
Ślusarska w Bydgoszczy będzie jak ładny zaułek

Ślusarska w Bydgoszczy będzie jak ładny zaułek

WM

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Ślusarska będzie jak nowa.

Ślusarska będzie jak nowa. ©UM Bydgoszcz

Ulica Ślusarska w Bydgoszczy obsługująca między innymi zaplecze Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 zmieni się w estetyczną pieszojezdnię. Zamontowane zostaną przy niej też kamery monitoringu.
Ślusarska będzie jak nowa.

Ślusarska będzie jak nowa. ©UM Bydgoszcz

Prace w pierwszej kolejności polegać będą na rozbiórce istniejącej asfaltowej nawierzchni pieszojezdni. Następnie przygotowane zostanie podłoże pod nową konstrukcję ulicy. Na koniec ułożona zostanie estetyczna kostka betonowa z elementami kamiennymi.

W ramach prac przewidziano też montaż barierek oraz ułożenie szlachetnego tynku na fragmencie muru ogrodzeniowego przyległego do ulicy. Zadanie obejmuje też rozbudowę sieci monitoringu. Powstaną dwa dodatkowe punkty, w których zostaną zainstalowane po dwie kompaktowe kamery zewnętrzne.Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. Warto podkreślić, że jednym z kluczowych elementów oceny ofert będzie długość gwarancji. Prace od momentu podpisania umowy z wykonawcą zajmą około 3 miesięcy. Koszt inwestycji szacowany jest na około 400 tysięcy złotych.Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy Śródmieścia w trakcie ubiegłorocznego głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo