Aktualności
Gostynin tłumaczy: pacjenci bez cenzury

Gostynin tłumaczy: pacjenci bez cenzury

Małgorzata Oberlan

Nowości

Aktualizacja:

Gostynin tłumaczy: pacjenci bez cenzury
1/6
przejdź do galerii

Gostynin tłumaczy: pacjenci bez cenzury ©nadesłane

Izolowany w Gostyninie Mirosław S. ,gwałciciel i zabójca dziewczynki, kontaktował się z domem dziecka w Toruniu. Ośrodek nie cenzuruje rozmów.
Od 22 czerwca opisujemy, jak dane osobowe 8-lateniej wychowanki domu dziecka Młody Las w Toruniu trafiły do Mirosława S., przebywającego w Krajowym Ośrodku Zapobieganiu Zachowaniom Dyssocjlanym w Gostynienie.

Mężczyzna kilkukrotnie dzwonił do toruńskiej placówki. 8-latce przysłał w kwietniu imiennie adresowaną kartę na urodziny oraz dwie paczki. Tymczasem w przeszłości dopuścił się zbrodni na dziecku.
W sierpniu 1990 roku zgwałcił i udusił 10-letnią dziewczynkę w miejscowości Krzeszna (powiat kartuski). Za czyn ten został skazany na karę śmierci. Rewizja wyroku sprawiła, ze karę zamieniono mu na 25 lat wiezienia. Odbył ją i decyzją Sadu Okręgowego w Gdańsku umieszczony został w KOZZD w Gostyninie jako osoba niebezpieczna dla społeczeństwa.

Zobacz także: Dom dziecka w Toruniu udostępnił dane podopiecznej pedofilowi z Gostynina [ZDJĘCIA]Czy pacjenci z Gostynina mogą swobodnie dzwonić, także do domów dziecka? Czy mogą wychowankom takich placówek wysyłać prezenty? O to m.in. pytaliśmy dyrekcję KOZZD już 21 czerwca br. Dopiero wczoraj doczekaliśmy się odpowiedzi.

- Uprzejmie informuję, że KOZZD jest podmiotem leczniczym i dlatego nie obowiązują tutaj zasady organizacyjne odpowiednie dla zakładu karnego. Osoby posiadają status pacjenta i mają prawo do kontaktu telefonicznego i korespondencyjnego z innymi. Ustawa z 22 listopada 2013 roku o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej nie daje personelowi możliwości ani uprawnień do cenzurowania rozmów telefonicznych oraz korespondencji. Nasi pacjenci nie mają dostępu do internetu - pisze Ryszard Wardeński, dyrektor KOZZD w Gostyninie.

Polecamy:17 zdjęć
Przejdź do galerii
Festiwal Teatrów Ulicznych: Teatr Szczęście [ZDJĘCIA]

Galeria dostępna tylko dla abonentów Expressu Bydgoskiego

Podczas dzisiejszej odsłony Festiwalu Teatrów Ulicznych sympatyczny Klaun Feliks opowiadał dzieciom swoje historie o podróży po świecie, podczas których

Festiwal Teatrów Ulicznych: Teatr Szczęście [ZDJĘCIA]

Link do głównego zdjęcia

©Jacek SmarzMimo wszystko, dyrekcja ośrodka wiedziała, że kontakt Mirosława S. z domem dziecka nie jest dobry. Jak podkreśla w piśmie dyrektor Ryszard Wardeński, to KOZZD zawiadomił Rzecznika Praw Dziecka, kiedy „powzięto informację o kontakcie pacjenta z nieletnią”.\

Polecamy: Obrączkowanie sokołów na kominie elektrociepłowni EDF w Toruniu
Czytaj także

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Limit

  Toruniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  To zwykłe debile, płacic za artykuły?, Mam nadzieje ze nikt nie bedzie tak głupi i nie bedzie wykupuwał , niech sobie sami redaktorzy czytaja , i w d*** se wsadza

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zazdrość

  debbil (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  co za debool zrobi limit zwykłych wiadomosci?? z**, z**, z**, z** :////////

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama